Надал имаше што да му порача на Реал Мадрид за Пол Погба


Рафаел Надал се пласира во полуфиналето на Вимблдон, а од таму, за медиумите ја прокоментира ситуацијата околу Реал Мадрид и Пол Погба.Веќе извесен периосе се ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Се извинувам однапред што текстот не е посветен на Новак Ѓоковиќ, победникот на историското финале, на најдолготрајното финале на Вимболдон, траеше 4 часа и 57 ...
| | веќе видена | слични

Шампионот на „Вимблдон“, Новак Ѓоковиќ ја изрази својата радост поради неговата победа над Роџер Федерер во финалето по 5 сета, кое беше најдолго во историјата ...
| | веќе видена | слични

Новак Ѓоковиќ е старо-новиот шампион на Вимблдон, откако во финалето против Роџер Федерер славеше со 3-2 во сетови (7-6, 1-6, 7-6, 4-6, 13-12). Првиот светски ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Зоран Заев, лидерот на СДСМ, неговата сопруга Зорица, неговиот брат Вице и неговиот татко Трајче, се предложени за сведоци на судењето за случајот „Меѓународен ...
сите 259 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров, одржа средба со новата вонредна и ополномоштена амбасадорка на Германија, Анке Гизеле Холштајн, која во оваа ...
сите 230 | | | веќе видена

Новиот Закон за јавно обвинителство од вчера стапи на сила, со што и официјално згасна Специјалното јавно обвинителство. Државниот јавен обвинител Љубомир ...
сите 25 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Надал имаше што да му порача на Реал Мадрид за Пол Погба

Од:
До кого (е-маил):
Порака: