Надал доби два важни тајбрејка и успешно го положи тешкиот тест со Кирјос


Второто коло на Вимблдон ни донесе вистински тениски класик меѓу Рафаел Надал и Ник Кирјос, а истиот имаше уште поголемо значење поради тензијата атмосфера ...
| | веќе видена | слични

Рафаел Надал се пласира во полуфиналето на Вимблдон, а од таму, за медиумите ја прокоментира ситуацијата околу Реал Мадрид и Пол Погба.Веќе извесен периосе се ...
| | веќе видена | слични

Талентираниот Матео Беретини имаше фантастична сезона на тревна подлога, се додека не се соочи со Рожер Федерер во вчерашното осминафинале на третиот грен слем ...
| | веќе видена | слични
3 копии
8 копии

Седумкратната шампионка на „Вимблдон“, Серена Вилијамс беше казнета од организаторите на најстариот и најпрестижниот Гренд-слем турнир. Поранешната број 1 во ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Поранешната број 1 во светот кај жените, Серена Вилијамс ќе треба да плати солидна парична казна од 10 илјади долари поради невоздржан гнев за време на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Kазни ќе следат и за компаниите кои по објавувањето на листата се нашле на неа и тогаш ги исплатиле платите на вработените, вели директорката на УЈП Сања ...
сите 227 | | | веќе видена

Тројца пациенти починаа вчера од вирусот Ковид-19, со што вкупниот број на починати од оваа болест во земјава достигна 500. Ковид-19 е најризичен за постарите ...
сите 678 | | | веќе видена

Денеска земјава треба да го добие новиот Парламент. Вчера излезе од Ифективната клиника собранискиот спикер Талат Џафери, најавувајќи дека е во добра ...
сите 144 | | | веќе видена

Заблуда, и тоа голема, е дека Р. Македонија се движи кон граѓанско општество. Да, огромен процент од Македонците, а и од останатите претставници на народите ...
сите 44 | | | веќе видена

Одбележувањето на муслимански празник Курбан бајрам во гостиварскиот крај поминува во соглсност со препораките за заштита од коронавирусот и насоките на ИВЗ за ...
сите 102 | | | веќе видена

Пограничен инцидент имало во Охридското езеро, а полицијата испукала предупредувачки куршуми. Во водите на Охридското езеро вчеравечер се случил пограничен ...
сите 326 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Надал доби два важни тајбрејка и успешно го положи тешкиот тест со Кирјос

Од:
До кого (е-маил):
Порака: