Надал во финалето навивал за Ѓоковиќ


По триумфот на Вимблдон, Новак Ѓоковиќ реши да се релаксира со тоа што својот летен одмор ќе го мине на хрватското приморје, поточно на островот Корчула. Ноле ...
| | веќе видена | слични

Бројни фанови му оставија лавина од позитивни коментари… Откако го освои Вимблдон, Новак Ѓоковиќ се одмара во Хрватска заедно со својата сопруга Јелена. Тие ја ...
| | веќе видена | слични

Новак Ѓоковиќ во едно супер финале дојде до победата над Рожер Федерер и ја освои својата петта титула на Вимблдон. Тоа финале донесе голема драма. возбуда и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Марин Чилиќ пред стартот на Вимблдон исткана дека за него главен фаворит за титулата е Рафаел Надал, а иако Шпанецот играше спектакуларно до полуфиналето, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

По вчерашното верификување на мандатите на новите пратеници започна „трката“ за формирање на Влада. Ако се' оди според Уставот претседателот на државата Стево ...
сите 526 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на ...
сите 243 | | | веќе видена

Kои заклучоци може да се извлечат од вчерашната конститутивна седница на Собранието на Македонија? Прво, истата се уште не е завршена, туку е прекината после ...
сите 138 | | | веќе видена

Претседателот не чувствува потреба да им се извинува на поранешните вработени во Специјалното јавно обвинителство, затоа што неговата оценка за поранешното СЈО ...
сите 40 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски најави дека во следните денови ќе имаат средби со партиите кои освоија пратенички места за евентуално формирање нова ...
сите 151 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Надал во финалето навивал за Ѓоковиќ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: