Атп Мастерс Монте Карло: Надал и Нишикори ќе играат за титула


Шпанскиот тенисер Рафаел Надал и јапонецот Кеи Нишикори ќе играат во финалето на турнирот од Мастерс серијата што се одржува во Монте Карло.Во првото полуфинале,Надал за 92 минути игра во два сета со 6-4 и 6-1 го победи бугаринот Григор Димитров и по 12 пат се пласираше во завршниот меч на турнирот во Монако каде е рекордер со 10 титули.Во одбрана на насловот,Надал во финалето ќе игра против Кеи Нишикори.Јапонецот во второто полуфинале со 2-1 во сетови (3-6,6-3 и 6-4) го совлада Александар Зверев.
| | веќе видена | слични
3 копии

Шпанскиот тенисер продолжува да докажува зошто е навистина „крал“ на земјата… Денеска Рафаел Надал во полуфиналето на турнирот во Барселона со резултат 2:0 по ...
| | веќе видена | слични

Шпанскиот тенисер, Рафаел Надал ќе игра во утрешното големо финале на АТП турнирот во Барселона каде за противник ќе го има големото изненадување Стефанос ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

,,Пчелите се живи. Ми олесни кога гио видов сателитските снимки , на кои се гледа дека три кошници не се изгорени.” , вели пчеларот Николас Гант. Тој објаснува ...
сите 810 | | | веќе видена

Не стивнува ширењето на морбилите меѓу населението. Прогласена е епидемија на целата територија на земјава, а бројката на заболени е во постојан пораст. Според ...
сите 174 | | | веќе видена

Општина Струга е држава во мало. Има долга традиција на различни вери и етнички заедници, но соживотот секогаш бил по мерка. Вака ја замислувам и нашата земја, ...
сите 103 | | | веќе видена

Според обвинителството , вакви извици можеле да се чујат повече пати во текот на 23 неделниот непрекинат протест . Полицискиот синдикат излезе со остра осуда. ...
сите 68 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Атп Мастерс Монте Карло: Надал и Нишикори ќе играат за титула

Од:
До кого (е-маил):
Порака: