Општина Петровец продаде 14 градежни парцели

3 копии

Општина Петровец продаде уште 14 градежни парцели на последното јавно наддавање со што вкупниот број продадени градежни парцели изнесува 57 во мултифункционалната зона Ќојлија и 10 градежни парцели со намена за домување. - Продажбата на овие парцели претставува можност за економски развој на општината, намалување на бројот на невработени, како и зголемување на Буџетот на општината, се вели во соопштението. Од општината информираат дека во зоната влезени се над 50 странски и домашни инвеститори.
| | веќе видена | слични

- Продажбата на овие парцели претставува можност за економски развој на општината, намалување на бројот на невработени, како и зголемување на Буџетот на општината, се вели во соопштението. Од општината информираат дека во зоната влезени се над 50 странски и домашни инвеститори.
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот на Владата на Република Македонија и претседател на СДСМ, Зоран Заев синоќа во Кавадарци на граѓанската трибина во организација на коалицијта ...
сите 127 | | | веќе видена

М орам да признам дека секој нов ден поминат со политичарот Христијан Мицкоски носи сè поголеми изненадувања. Земете го, на пример, последниот, викендашки ...
сите 78 | | | веќе видена

Коалицијата ЗА европска Македонија ќе одржи повеќе средби со граѓани, трибини и собири ширум земјата. Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран ...
сите 113 | | | веќе видена

Претседателот на Косово Хашим Тачи нагласи дека западните сојузници на Косово не можеле до денес да ја убедат Србија да ја признае независноста на Косово. Тие ...
сите 325 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, денеска, се сретна со делегација на Кралството Холандија, предводена од министерот за надворешни работи, Стеф Блок, со кој разговараше за ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Општина Петровец продаде 14 градежни парцели

Од:
До кого (е-маил):
Порака: