Епл го намалува производството на Ајфони поради намалената побарувачка

2 копии

Компанијата Епл, која минатата недела ги намали проценките за продажба, го намали и планираното производство на трите модела на Ајфон за околу 10 отсто во ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
2 копии
7 копии

Јужнокорејскиот технолошки гигант „LG Electronics“ објави дека оперативната профит за четвртиот квартал најверојатно се распадна со 80 отсто во однос на истиот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Сподели ја оваа вест на е-маил

Епл го намалува производството на Ајфони поради намалената побарувачка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: