Грчкиот министер Музалас го осуди „лицемерието“ на Европа во однос на децата мигранти

Грчкиот министер за миграциска политика Јанис Музалас го осуди „лицемерието“ на Европа која одбива да го подели товарот, кога е во прашање грижата за стотици ...
| | веќе видена | слични
4 копии
5 копии

Во текот на 2017 година на грчките острови Лезбос, Самос и Хиос пристигнале 24.970 бегалци и мигранти. Повеќе од половина од нив пристигнале на Лезбос, остров ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Хуманитарните групи велат дека околу 500 луѓе живеат под отворено небо низ цела Србија, избегнувајќи да го регистрираат своето присуство кај властите од страв ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Хрватска и Унгарија во текот на 2017 година од своите територии во Србија незаконски депортираа околу 1.500 мигранти, обвини денеска претставникот на српскиот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Една недела пред референдумот, директорот на УБК Горан Николовски во отвореното Студио 1 вели дека не постои директна закана врз безбедноста на Р. Македонија. ...
сите 226 | | | веќе видена

Договорот од Преспа овозможува напредок и подготовка за иднината, се вели во директната видео порака на францускиот Претседател, Емануел Макрон до граѓаните на ...
сите 41 | | | веќе видена

Независниот пратеник Ферид Мухиќ за „ А1он “ не сакаше да каже дали ќе излезе на претстојниот референдум за промена на името, како и дали ќе гласа за уставните ...
сите 131 | | | веќе видена

И годинава на свеченото отворање на фестивалот „Браќа Манаки” во Битола се повтори истата пракса како и претходните години. По сликањето на црвениот тепих и ...
сите 71 | | | веќе видена

Со цел Зоолошката градина во Скопје да добие еден сосема нoв и убав лик, деновиве е поставена нова урбана опрема. Опрема се состои од нови клупи, каде ...
сите 29 | | | веќе видена

Ни пристигна и таа прекрасна есен, според многумина најубаво годишно време … Сепак, Меркур е денес во квадрат со Сатурн, а почетокот на есента се карактеризира ...
сите 65 | | | веќе видена

Од вчера стапи во сила договорот за взаемно признавање на возачките дозволи меѓу Македонија и Германија. Договорот го потпишаа Министерот за внатрешни работи ...
сите 79 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Грчкиот министер Музалас го осуди „лицемерието“ на Европа во однос на децата мигранти

Од:
До кого (е-маил):
Порака: