Нацрт-Договорот со Бугарија утре на седница на собраниската Комисија за надворешна политика


Седницата, како што информираат од Собранието, е закажана откако денеска до Комисијата за надворешна политика било упатено барање од Владата на Република ...
| | веќе видена | слични
15 копии

ВМРО-ДПМНЕ нема да биде пречка на патот на Македонија кон НАТО у Европската Унија. Од опозициската партија преку писмено соопштение велат дека нема да штедат ...
| | веќе видена | слични
3 копии
4 копии

Волкот го менува влакното, ама навиките не. Социјалдемократскиот сојуз на Македонија ги менува раководствата, но навиките му остануваат исти. Лагата е нивни ...
| | веќе видена | слични

Потпретседателот на партијата Љупчо Пренџов рече дека договорот е прашање кое треба да се стави на референдумско изјаснување на граѓаните во октомври заедно со ...
| | веќе видена | слични
5 копии

ВМРО-ДПМНЕ во денешното соопштение посочува дека Владата на СДСМ треба да ги исполни ветувањата дадени пред граѓаните и да ја внесе државата во ЕУ и НАТО. - ...
| | веќе видена | слични

Ова денеска го изјави потпретседателот на Граѓанската опција за Македонија Љупчо Пренџов. Истакна дека пред неколку дена нивниот министер за надворешни работи ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Мексиканските власти ја демантираа информацијата дека има живо девојче под урнатините на училиштето „Енрике Ребсамен", што се урна од катастрофалниот земјотрес ...
сите 203 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев утре во Њујорк ќе има воведно обраќање на Универзитетот Колумбија, во рамки на панел дискусијата „Нов почеток на Балканот: Враќање на ...
сите 236 | | | веќе видена

Британската полиција вечерва соопшти дека ослободила еден од шестемина приведени под сомнеж за поврзаност со нападот во лондонското метро во петокот, без да ...
сите 209 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ не може да се помири со тоа што Владата предводена од СДСМ обезбедува повеќе пари за граѓаните, велат од владејачката партија. „Очигледно е дека ...
сите 133 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нацрт-Договорот со Бугарија утре на седница на собраниската Комисија за надворешна политика

Од:
До кого (е-маил):
Порака: