Нацрт – Договорот за добрососедство ќе биде презентиран на комисија


15 копии

Избрана група од петмина македонски историчари ја аминувале содржината на Договорот за добрососедство со Бугарија кој треба да биде потпишан за помалку од две ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии
4 копии

Волкот го менува влакното, ама навиките не. Социјалдемократскиот сојуз на Македонија ги менува раководствата, но навиките му остануваат исти. Лагата е нивни ...
| | веќе видена | слични

Потпретседателот на партијата Љупчо Пренџов рече дека договорот е прашање кое треба да се стави на референдумско изјаснување на граѓаните во октомври заедно со ...
| | веќе видена | слични

Ова денеска го изјави потпретседателот на Граѓанската опција за Македонија Љупчо Пренџов. Истакна дека пред неколку дена нивниот министер за надворешни работи ...
| | веќе видена | слични

Како што наближува денот за потпишување на договорот со Бугарија, така се зголемува нервозата во јавноста за неговата мистериозна содржина. Заев најави дека ќе ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Владата на Република изјави дека нема доставено барање за посебна седница, за се дискутира за Договорот за добрососедство со Бугарија. Владата на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Силен земјотрес со интензитет од 6,1 степени според Рихтеровата скала вечерва е регистриран во близина на источниот брег на Јапонија.Земјотресот го погоди ...
сите 211 | | | веќе видена

Законот за јазиците со многу реплики и контра реплики, забелешки и процедурални обвиненија. Според опозицијата, законот е против уставен, го надминува ...
сите 131 | | | веќе видена

Весела Честоева од ВМРО-ДПМНЕ го обвини СДСМ дека го преполнил Министерството за култура со граѓански активисти, дека запира културни проекти и создава хаос во ...
сите 112 | | | веќе видена

На претстојните локални избори што ке се одржат на 15 октомври во Куманово за прв човек на градот ќе се тркаат петмина кандидати додека пак за 33–те советнички ...
сите 340 | | | веќе видена

Британската полиција соопшти дека денеска уапсила уште двајца мажи во Велс кои се поврзани со минатонеделниот напад во лондонското метро. Британската полиција ...
сите 197 | | | веќе видена

Aктуелениот градоначалник на Гази Баба, Тони Трајковски ќе биде кандидат на ВМРО-ДПМНЕ за нов градоначалнички мандат. Трајковски досега во два мандати ја ...
сите 104 | | | веќе видена

“Местото каде што се плашите да влезете го чува богатството кое го барате” се зборовите на Џозеф Кампбела, американски историчар и писател кој извршил многу ...
сите 38 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нацрт – Договорот за добрососедство ќе биде презентиран на комисија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: