Начевски и Николов судии на мечот Веспрем – Киелце


Специјалистот за одбрана во таборот на Барселона, Тијаго Петруш, ги предупреди своите соиграчи дека полуфиналето против Вардар ќе биде исклучително тешко за ...
| | веќе видена | слични

Собирањето аналитички податоци за ракометарите влегува во нова технолошка фаза откако ЕХФ објави дека за време на финалниот турнир од Лигата на шампионите во ...
| | веќе видена | слични

Се ближи почетокот на фајналфор турнирот во Келн, трет во низа на кој ќе учествува и македонскиот првак Вардар. Идентично како и пред две години, полуфинален ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На 1 јуни во „Ланксес Арена“ во Келн, македонскиот шампион Вардар, шпанска Барселона, унгарски Веспрем и полски Киелце ќе се борат на Ф4 турнирот за насловот ...
| | веќе видена | слични

Вардар ги надмина очекувањата на сите експерти и трета година по ред успеа да се пласира на фајнал-фор турнирот во Лигата на шампионите, а иако голем дел од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев, преку ФБ одговори на нападите од дополнителната заменичка министерка Петровска.- Во однос на денешното интервју за ...
сите 261 | | | веќе видена

Македонија не успеа да ги оправда очекувањата, не успеа на ова ЕП 2020 да се пласира во втората фаза. Зошто? Кои беа причините? Еве сега кога минаа три дена од ...
сите 453 | | | веќе видена

Податоците за здравствената состојба на пациентите никако не смеаат да се коментираат јавно, а тоа ќе се случи во судницата, откако беше побарано на рочиштето ...
сите 279 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ Зоран Заев заедно со генералниот секретар Љупчо Николовски и претседателот на Комисијата за надворешни работи на СДСМ, Едмонд Адеми се ...
сите 166 | | | веќе видена

Холивудската ѕвезда Џејми Ли Кертис на своите профили на Инстаграм и на Твитер за македонскиот документарец „Медена земја“ напиша: „Колку совршен филм за овој ...
сите 141 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Начевски и Николов судии на мечот Веспрем – Киелце

Од:
До кого (е-маил):
Порака: