Продолжува битката за Дарија

Дарија од своите 9 месеци постојано има епилептични напади, кои се секојдневни и во последнава година се влошени. Поради нив, таа не може да оди самостојно, ниту пак да спие мирно. Нападите се резистентни на терапија, а конкретната причина за нив сеуште не е позната. Испитувањата во Рим не ја дадоа причината за болеста (Encephalopatia epileptica) и затоа, Дарија во февруари треба да замине во Париз во детската болница Necker кај еден од најдобрите детски невролози Olivier Dulac, со надеж дека таму ќе ја добие потребната помош. За корисниците на Т Мобиле: 070 143 122 За корисниците на ВИП : 077 143 143 За корисниците на ОНЕ : 075 143 171 со вртење на бројот донирате 100 денари. Број на жиро сметка (Тутунска Банка) 210-5016472508-48 Име: Дарија Калиновска Добредојдена е секоја помош од хуманите луѓе!
| | веќе видена | слични
2 копии

Скопје, 30 јануари - На малата Дарија сеуште и е потребна вашата помош. Пред неа е нова борба, нови прегледи и нови испитувања. Дарија од своите 9 месеци постојано има епилептични напади, кои се секојдневни и во последнава година се влошени. Поради нив, таа не може да оди самостојно, ниту пак да спие мирно. Нападите се резистентни на терапија, а конкретната причина за нив сеуште не е позната. Испитувањата во Рим не ја дадоа причината за болеста (Encephalopatia epileptica) и затоа, Дарија во февруари треба да замине во Париз во детската болница Necker кај еден од најдобрите детски невролози Olivier Dulac, со надеж дека таму ќе ја добие потребната помош. Се замолуваат сите хумани луѓе ако се во можност да помогнат. Со вртење на телефонските броеви од самата фотографија, ќе донирате по 100 денари. Број на жиро сметка (Тутунска Банка) 210-5016472508-48 Име: Дарија Калиновска
| | веќе видена | слични

Останато

Лисиците врзани на рацете од медиумите ги сокри со документи. Поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески на судењето за уривањето на „Космос“ со ...
сите 74 | | | веќе видена

Како последица на бегство, на екс-премиерот Никола Груевски ќе му се суди во отсуство за сите предмети покренати од СЈО. Поради пресудата во случајот „Тенк“ во ...
сите 186 | | | веќе видена

За време на говорот на францускиот претседател на лидерскиот политички самит по повод 100-годишнината од завршувањето на Првата светска војна, во серијата ...
сите 91 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 300 | | | веќе видена

Од иницијативата „Македонија бојкотира“ вечерва се упатија кон домот на поранешната министерка за култура, Елизабета Канчевска Милевска, но полицијата не им ...
сите 75 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Продолжува битката за Дарија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: