Продолжува битката за Дарија

Дарија од своите 9 месеци постојано има епилептични напади, кои се секојдневни и во последнава година се влошени. Поради нив, таа не може да оди самостојно, ниту пак да спие мирно. Нападите се резистентни на терапија, а конкретната причина за нив сеуште не е позната. Испитувањата во Рим не ја дадоа причината за болеста (Encephalopatia epileptica) и затоа, Дарија во февруари треба да замине во Париз во детската болница Necker кај еден од најдобрите детски невролози Olivier Dulac, со надеж дека таму ќе ја добие потребната помош. За корисниците на Т Мобиле: 070 143 122 За корисниците на ВИП : 077 143 143 За корисниците на ОНЕ : 075 143 171 со вртење на бројот донирате 100 денари. Број на жиро сметка (Тутунска Банка) 210-5016472508-48 Име: Дарија Калиновска Добредојдена е секоја помош од хуманите луѓе!
| | веќе видена | слични
2 копии

Скопје, 30 јануари - На малата Дарија сеуште и е потребна вашата помош. Пред неа е нова борба, нови прегледи и нови испитувања. Дарија од своите 9 месеци постојано има епилептични напади, кои се секојдневни и во последнава година се влошени. Поради нив, таа не може да оди самостојно, ниту пак да спие мирно. Нападите се резистентни на терапија, а конкретната причина за нив сеуште не е позната. Испитувањата во Рим не ја дадоа причината за болеста (Encephalopatia epileptica) и затоа, Дарија во февруари треба да замине во Париз во детската болница Necker кај еден од најдобрите детски невролози Olivier Dulac, со надеж дека таму ќе ја добие потребната помош. Се замолуваат сите хумани луѓе ако се во можност да помогнат. Со вртење на телефонските броеви од самата фотографија, ќе донирате по 100 денари. Број на жиро сметка (Тутунска Банка) 210-5016472508-48 Име: Дарија Калиновска
| | веќе видена | слични

Останато

Изјавите на претставниците на власта дека цензусот и не бил така битен за конечниот резултат на претстојниот референдум значат дека политичката борба ќе ...
сите 288 | | | веќе видена

Овен   Ќе успеете да направите промени во вашиот љубовен живот. Во попладневните часови ќе имате прекрасна средба со вашите пријатели. Дајте шанса на секого да ...
сите 52 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев на денешната средба со претседател на словенечкиот Државен збор на Дејан Жидан ги истакна исклучително високите пријателски односи со ...
сите 41 | | | веќе видена

Зоолошка градина Скопје за првпат после 26 години станува дом на слонови. Прва слоница жителка на Скопје Зоо, била слоницата Цица која во Скопје живеела од ...
сите 33 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Продолжува битката за Дарија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: