Мадона раскина со својот 30 години помлад дечко!?

Мадона раскина со својот 30 години помлад дечко!? Кралицата на попот Мадона, ја раскина врската со триесет години помладиот дечко, Брахим Заибат. Како причина за раскинувањето се наведуваат обврските што ги разделвале, но можеби и трето лице... Додека Мадона повеќето од времето го минувала во Њујорк, со оглед дека живее и работи во тој град, Брахим неодамна потпишал договор за француското шоу „Танц со ѕвездите“, па повеќето од времето го минувал токму во Париз каде стекнал и некои нови познанства. Иако се веќе три години во врска, пејачката и танчерот во последно време не минувале доволно време заедно поради деловните обврски кои ги разделувале. Наместо Мадона, на социјалните мрежи Брахим често става фотографии со својата партнерка од шоуто, Катарина Панчет, а Мадона, наводно, поради сето тоа почнала да се сомнева дека 30 години помладиот танчер ја искористува.
| | веќе видена | слични

Пејачката во текот на филмот непрекинато испраќала пораки од својот Блекбери, а кога една жена ја предупредила на нејзиното однесување, и се обратила : - Морам поради работа, ти терачу на робови!“. Портпаролот на синџирот The Alamo Drafthous изјави дека Мадона ќе ја пуштат во нивните кина дури тогаш кога ќе „се извини на сите љубители на филмската уметност“. Инаку, споменатиот скандал се случил в текот на проекцијата „12 Years Of Slave“ на Њујорк Филм Фестивал.
| | веќе видена | слични

Кралицата на поп музиката, 55-годишната Мадона, и нејзиното речиси 30 години помладо момче, танчерот Брахим Заибата, ја прекинале тригодишната врска поради обврските кои ги оттргнале на различни страни. Според медиумите, причина за прекин на врската е нивниот „пребукиран распоред“. Поп дивата во моментов се наоѓа во Њујорк, додека Заибата е во Франција каде ја снима емисијата „Танц со ѕвездите“. Последните месеци двојката ретко можеше да се види заедно, а Заибата многу често на социјалните мрежи споделуваше фотографии од него и неговата партнерка во „Танцот“, Катрин Панчет.
| | веќе видена | слични

Мадона е повторно сама. Таа ја прекинала тригодишната врска со 30 години помладиот Брахим Заибата. Според медиумите во САД, причина за раскинувањето се многубројните обврски на Мадона и на Брахим. Пејачката е во шестата деценија на животот, но и понатаму работи како да е во почетокот на кариерата. Моментно е во Њујорк. Брахим е во Франција, каде што учествува во емисијата “Танц со ѕвездите”.
| | веќе видена | слични

Кралицата на попот ја заврши романсата со 30 години помладиот Брахим Зајбат. Имено, Мадона (55) и Брахим (25) беа во врска од предминатата година, а се запознаа додека беа на турнеја, кога младиот Французин беше дел од нејзиниот танцувачки тим. Причината за раскинувањето наводно биле претрупаните работни распореди, бидејќи Мадона работи "со полна пареа", а младиот танцувач учествува во француската верзија од шоуто "Танц со ѕвездите". "Мадона мислеше дека не му треба такво шоу во кариерата, и започна да се сомнева дека само ја користи за да се стекне со слава", изјави еден анонимен извор за американските медиуми. Мадона и Брахим се почесто беа гледани заедно во јавноста, а гласините за раскинувањето ги подгреаја нејзините фотографии со поранешниот сопруг Шон Пен, но и неговите со убавата партнерка од шоуто "Танц со ѕвездите".
| | веќе видена | слични
9 копии

Британскиот весник „Дејли Мејл“ објави дека 55- годишната Мадона и нејзиното речиси 30 години помладо момче, Брахим Заибата ја прекинале тригодишната врска. Британскиот весник „Дејли Мејл“ објави дека 55- годишната Мадона и нејзиното речиси 30 години помладо момче, Брахим Заибата ја прекинале тригодишната врска.Причината за раскинувањето е нивниот „пребукиран распоред“.Мадона во моментов се наоѓа во Њујорк, додека Заибата е во Франција каде ја снима емисијата „Танц со ѕвездите“, пренесува весникот,
| | веќе видена | слични

Поп пејачката Мадона и нејзиното речиси 30 години помладо момче, танчерот Брахим Заибата ја раскинале тригодишната врска. Како што пренесува Дејли Меил, причина за раскинувањето е нивниот пребукиран распоред. Пејачката моментално се наоѓа во Њујорк, додека тој моментално во Франција ја снима емисијата „Танц со ѕвездите“. Последните месеци парот ретко е виден заедно, а Заибата многу често на друштвените мрежи поставува фотографии од него и неговата партнерка по танц од Париз Катрине Панчет.
| | веќе видена | слични

Мадона ја раскина врската со Брахим Заибат кој беше 30 години помлад од неа. Како што се вели во соопштението, причина за раскинувањето се ројните работни обрвски поради кои не можеле да се видат. Поради големиот број обврски, тие не можеле да се видат последните неколку месеци. За цело време пак Брахим објавувал фотки од танчерка и негова партнерка Катрин Патчет на својот профил наТвитер.
| | веќе видена | слични

Педесетпетогодишната Мадона ја прeкина тригодишната врска со 30 години Брахим Заибат. Причина за нивното раскинување се бројните работни обрвски поради кои не можеле да се видат. Двојката ретко можела да ја видат заедно последните неколку месеци. Брахим цело време редовно објавувал фотографии со супер згодната танчерка и негова партнерка Катрин Патчет на својот профил наТвитер. Мадона исто така изјавила дека е незадоволна од претрупаниот распоред на својот француски љубовник. Овој прекин нема да биде изненадување за обожавателите на Мадона. Имено, таа и Брахим не се видени заедно уште од нивниот одмор во август кој го поминале со ќерката на Мадона, Лурдес во Париз. И додека Брахим одлично се забавува со секси партнерката во танчерското шоу, Мадона се повеќе време поминува со поранешниот сопруг Шон Пен.
| | веќе видена | слични

Кралицата на поп-музиката - Мадона повторно е слободна. Славната пејачка ја раскина тригодишната врска со младиот Брахит Заибат. Работните ангажмани ги разделија, пишуваат медиумите. Тој во моментов работи во Париз на француската верзија на „Танц со ѕвездите“, а Мадона е во Њујорк. Последните месеци многу поретко беа гледани заедно, а Брахим на „Инстаграм“ често објавуваше фотографии на кои е во друштво со својата танц-партнерка Кетрин Патше. Според некои медиуми, Мадона наводно ја обновиле врската со поранешниот сопруг Шон Пен.
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Сите министерства и државни институции на своите веб-страници го сменија името на државата во Република Северна Македонија, освен претседателот Ѓорге Иванов, ...
сите 262 | | | веќе видена

Владата на Црна Гора го утврди предлог-законот за ратификација на Протоколот за пристап на Република Северна Македонија во НАТО и го достави до Парламентот за ...
сите 152 | | | веќе видена

Бројот на заболени од мали сипаници постојано расте. За една недела пријавени се вкупно 71 случај. Од почетокот на епидемијата во Скопје, заклучно со денешниот ...
сите 239 | | | веќе видена

Асоцијацијата на Спортски Обложувалници на Македонија (АСОМ) ќе донираат средства во висина од 1.200.000 денари како помош за семејствата на настраданите во ...
сите 251 | | | веќе видена

СДСМ одлучи да нема предвремени парламентарни избори заедно со претседателските со што е одбиено барањето на опозициската ВМРО-ДПМНЕ. Според партискиот ...
сите 122 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп вечерва прогласи вонредна состојба за да добие пристап до милијарди долари за изградба на ѕид долж границата меѓу САД и ...
сите 90 | | | веќе видена

Десерт кој ќе го обожавате! 2 јајца 1 чаша шеќер 1 чаша млеко 1 чаша мелени бисквити 50 гр чоколадо 60 гр путер 1 кесичка прашок за печиво 1 чаша брашно 1 чаша ...
сите 96 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мадона раскина со својот 30 години помлад дечко!?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: