Ова е вистинска аукција за хорор филмови


Лили Ванили е мала слаткарница сместена во Лондон и веќе некое време е актуелна по слатките кои на прв поглед не делуваат така вкусно. Нејзината уметност ги поместува границите во изработката на слатки задоволства. Колку што купувачите се одушевени од нејзината уметност и идеја, толку и ја одминуваат со згрозен поглед. Својата работа Лили Ванили ја опишува како игра, а секое нејзино колаче има посебна, хорор приказна. Сака што нејзината работа е нешто надвор од традиционалното и вообичаеното и што на купувачите им нуди право освежување на гурманската свена. „Повеќе од колачињата ги смислувам сосема случајно. Сè започнува од тоа како едно колаче би требало да изгледа, каков вкус и каков мирис би требало да има. Ниту еден од моите рецепти не е потполно готов. Секогаш додавам нешто ново и од по ново ги усовршувам колачињата“, вели Лили. Дали вие би се осудиле да пробате некое од нејзините хорор колачиња? Погледнете колку реално изгледаат.
| | веќе видена | слични

Историјата на колачињата на среќата (fortune cookies) не потекнува од древна Кина туку од Јапонија. Една јапонска илустрација од 1878 година е прва историска трага за овие колачиња. Денес пак, тоа е огромен бизнис кој брои над три милиони колачиња годишно.
| | веќе видена | слични

Останато

Дигитални мерачи на брзина ќе бидат поставени во близината на пет средни училишта во Скопје. Овие инструменти постојано ќе ја детектираат брзината со која ...
сите 138 | | | веќе видена

Во Собранието на Република Македобија утрово беше отворена дводневна регионална конференција за дијалог на високо ниво за политичкото учество на младите и ...
сите 21 | | | веќе видена

Своите очекувања во пресрет на следниот дуел во ЛШ ги сподели тренерот на македонскиот шампион Роберто Гарсија и левото руско крило Тимур Дибиров. Тренерот на ...
сите 136 | | | веќе видена

Охрид, 20. септември 2018 (ИНПРЕС) – На Граничниот премин на аеродромот „Свети Апостол Павле“ во Охрид, вчера, после 17:00 часот, за излез од Република ...
сите 90 | | | веќе видена

Министерот за финансии Драган Тевдовски денеска изјави дека поддржува наоѓање решение со кое ќе се овозможи пензионерите без дополнителни приходи да немаат ...
сите 75 | | | веќе видена

Градоначалникот Јован Стојаноски и секретарот Игор Бежоски, денес имаа работна средба со Џеват Кицара, Директор на Институтот за стандардизација и ...
сите 21 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ова е вистинска аукција за хорор филмови

Од:
До кого (е-маил):
Порака: