На Фетел не му пречат различните кациги

Покрај тоа што може да се пофали со две шампионски титули досега, како и со епитетот најмлад светски шампион, Фетел може да се пофали и со големиот спектар на кациги кои што ги поседува. „Секоја трка - различна кацига“, тоа е мотото на Германецот кој не ни помислува на задржување на една, единствена и препознатлива кацига. Кацигите важат како препознатлив знак во Ф1. Така на пример, жолтата кацига со боите на Бразил беше препознатлива за Сена, црвената со седумте ѕвезди за Шумахер, додека младиот Германец нема намера да го следи тоа „правило“. Германскиот „Ауто мотор унд спорт“ го нападна Фетел токму поради разниоликоста на кацигите, обвинувајќи го дека многу фанови се разочарани поради неговиот стил на менување на кацигите „како чорапи“. „Некои работи на мојата кацига остануваат исти постојано, но јас и мојот дизајнер за кациги многу често ескпериментираме и тоа ни е многу интересно,“ - истакна Фетел. „Заедно, многу често ни доаѓаат интересни идеи.“ „Но има некои кациги во Ф1 кои што ми се многу ...
| | веќе видена | слични

Останато

Времето утре ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне претежно во крајните планински региони ќе има услови за појава на краткотрајна нестабилност ...
сите 279 | | | веќе видена

Откако јавно им ги прочита имињата, премиерот Зоран Заев се пишмани, па врати дел од разрешените директори. Двајца од десетината директори сепак ќе останат на ...
сите 92 | | | веќе видена

Ако СЈО не продолжи да постои, корупцијата во државата ќе продолжи, изјави во интервју за Гласот на Америка претседателот на Асоцијацијата на обвинители во ...
сите 148 | | | веќе видена

Една трудница е пренесена во болница, а имало повеќе рушења на фасади од згради во Атина при земјотресот од 5.1 степени. Еден турист е полесно повреден кога ...
сите 194 | | | веќе видена

Откако се обелодени случајот „Рекет” во кој е уапсен Бојан Јовановски или Боки 13, а истиот ден таа реши да ја депонира оставката, Катица Јанева стана топ тема ...
сите 125 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

На Фетел не му пречат различните кациги

Од:
До кого (е-маил):
Порака: