На Фејсбук се пука со сите оружја!

Навреди на меѓуетничка основа вчера повторно масовно се појавија на социјалната мрежа Фејсбук, во новоформираните групи кои експресно собираа и над 1.000 „загреани“ националисти, за само неколку часа, од Скопје и од скопските населби. „Смрт за Шиптари“, „Бесилка за каури“, „Ќе ве истребеме еднаш за секогаш“ и „Се за Голема Албанија“, се само дел од најгнасните обвинувања и навреди на меѓуетничка основа, кои вчера повторно масовно се појавија на социјалната мрежа Фејсбук, во новоформираните групи кои експресно собираа и над 1.000 „загреани“ националисти, за само неколку часа од Скопје и од скопските населби. Иако полицијата нареди да се исклучат интернет-групите преку кои се манифестира говор на омраза и се повикува на линч, сепак „тепачите“ со зовриена крв веќе се договараат во колку часот и каде да почне походот кон тврдината Кале. Сепак „комитите“ рекоа дека денес не организираат групно собирање на тврдината, од невладината „Разбуди се“ ги повикаа Албанците да останат присебни и воздржани, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Си бара ли Власта алиби за сѐ поизвесно неуспешниот референдум? Ова е прашањето кое произлегува по денешната прес-конференција на министерот за надворешни ...
сите 74 | | | веќе видена

Македонија во преговорите за приклучување кон Европската Унија ќе користи модел во кој се вклучени и граѓански организации и експерти надвор од капацитетите на ...
сите 142 | | | веќе видена

Сooпштение на СДСМ: Христијан Мицкоски покажува дека има проблем со подобра иднина и со перспективите што се отвораат пред граѓаните на Македонија. Мицкоски и ...
сите 218 | | | веќе видена

Единствената партија која сега е пред нас се вика Македонија. Друга партија немаме. Ова не се избори, не одлучуваме за некој поединец, одлучуваме за нашата ...
сите 92 | | | веќе видена

Претседателот на косовското Собрание Кадри Весели изјави дека работи посветено на обединувањето на силите меѓу политичките партии, бидејќи, како што вели, ...
сите 180 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

На Фејсбук се пука со сите оружја!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: