На Фејсбук се пука со сите оружја!

Навреди на меѓуетничка основа вчера повторно масовно се појавија на социјалната мрежа Фејсбук, во новоформираните групи кои експресно собираа и над 1.000 „загреани“ националисти, за само неколку часа, од Скопје и од скопските населби. „Смрт за Шиптари“, „Бесилка за каури“, „Ќе ве истребеме еднаш за секогаш“ и „Се за Голема Албанија“, се само дел од најгнасните обвинувања и навреди на меѓуетничка основа, кои вчера повторно масовно се појавија на социјалната мрежа Фејсбук, во новоформираните групи кои експресно собираа и над 1.000 „загреани“ националисти, за само неколку часа од Скопје и од скопските населби. Иако полицијата нареди да се исклучат интернет-групите преку кои се манифестира говор на омраза и се повикува на линч, сепак „тепачите“ со зовриена крв веќе се договараат во колку часот и каде да почне походот кон тврдината Кале. Сепак „комитите“ рекоа дека денес не организираат групно собирање на тврдината, од невладината „Разбуди се“ ги повикаа Албанците да останат присебни и воздржани, ...
| | веќе видена | слични

Останато

-Последна шанса ќе ни биде на 5 мај да излезе и да дадеме поддршка на овој концепт, не на Стево Пендаровски, туку на целата политичка филозофија која ...
сите 118 | | | веќе видена

Според податоците на државната изборна комисија победи  кандидатот на СДСМ Стево Пендаровски со околу 4 ипол илјади гласови, по што и дефинитивно Македонија ...
сите 324 | | | веќе видена

Песната исто така предизвика гнев и кај локалните коалициони партнери. Во песната под насловот „Споредба – градски стаорец(животно со канализациско потекло)“, ...
сите 310 | | | веќе видена

Како што почна така и заврши изборниот ден во четирите општини од крајниот исток на државата. Во Делчево до 18:30 часот во мирна и демократска атмосфера своето ...
сите 252 | | | веќе видена

Снимките од пожарот во Богородичната црква во Париз сите граѓани на Русија ги гледаа со солзи во очите, руските компании се подготвени да се приклучат на ...
сите 4 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

На Фејсбук се пука со сите оружја!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: