Хет-трик на Работнички сезонава против Блокотехна

5 копии

Во интересен меч кошаркарите на МЗТ Скопје славеа против Блокотехна со 87-73 во дербито на колото од домашното првенство. Домаќинот со подобра игра во вториот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром го остварија тоа што го посакуваа, ја совладаа Блокотехна (87-73) во вечерашниот меч од 7. коло од Суперлигата и тоа со ...
| | веќе видена | слични

Во супер интересен натпревар со големи пресврти и жестока битка, „Штрковите" стигнаа до победа од 87-73 над БлокотехнаШампионот на Македонија го доби дуелот со ...
| | веќе видена | слични

Кошаркарите на МЗТ Скопје излегоа како победници од дерби пресметката со Блокотехна и ја преземаа втората позиција во Суперлигата. На актуелниот македонски ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Неодамнешната посета на делегацијата на ВМРО-ДПМНЕ во Хелсинки, на конгресот на ЕПП, затворската казна за поранешниот премиер и лидер на партијата Никола ...
сите 178 | | | веќе видена

Владата на СДСМ повторно удира по џебот на граѓаните. Прогресивниот данок кој го наметнува однародената и криминална власт, негативно влијае врз бизнисот и ...
сите 144 | | | веќе видена

По трагичната гостиварска случка, кога бегајќи од куче скитник младата Џејха Меџити заврши во водите на Вардар и се удави, се огласи и Ветеринарната комора на ...
сите 73 | | | веќе видена

Каков ќе биде ефектот на даночната реформа, односно прогресивниот данок ќе се види на долг рок. Не мора да значи дека повисоките даноци ќе се одразат добро или ...
сите 60 | | | веќе видена

„Сонувам за хумано утре“ е мотото под кое повеќе здруженија за заштита на животните одржаа протестен марш за да упатат барања да почне примената на хумани ...
сите 64 | | | веќе видена

Поради службено отстуство на претседателот на Судечкиот совет Оља Ристова, рочиштето за предметот „Титаник 3“ на Специјалното јавно обвинителство е одложено за ...
сите 50 | | | веќе видена

Исто како и во првиот круг гласање од локалните избори во 2013 година, притисокот и на 7 април, денот на вториот круг, врз членството на ВМРО-ДПМНЕ, вработени ...
сите 193 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хет-трик на Работнички сезонава против Блокотехна

Од:
До кого (е-маил):
Порака: