МЗТ бара помалку странци во клубовите, МКФ веднаш даде „амин“

5 копии

Во интересен меч кошаркарите на МЗТ Скопје славеа против Блокотехна со 87-73 во дербито на колото од домашното првенство. Домаќинот со подобра игра во вториот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром го остварија тоа што го посакуваа, ја совладаа Блокотехна (87-73) во вечерашниот меч од 7. коло од Суперлигата и тоа со ...
| | веќе видена | слични

Во супер интересен натпревар со големи пресврти и жестока битка, „Штрковите" стигнаа до победа од 87-73 над БлокотехнаШампионот на Македонија го доби дуелот со ...
| | веќе видена | слични

Кошаркарите на МЗТ Скопје излегоа како победници од дерби пресметката со Блокотехна и ја преземаа втората позиција во Суперлигата. На актуелниот македонски ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Оваа хуманитарна помош би требало да ја дистрибуираат  поддржувачите на опозицискиот лидер Хуан Гуаидо, кога САД го призна за претседател на Венецуела. -Ова не ...
сите 102 | | | веќе видена

Претседателот Иванов денеска низ Охрид прошета со кандидатката на опозицијата за шеф на државата Гордана Силјановска. Со Иванов и професорката која е кандидат ...
сите 163 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев во изјава за балканските медиуми порача дека наградата што ја доби во Минхен сака да ја подели со бугарскиот премиер Бојко Борисов. - Оваа ...
сите 142 | | | веќе видена

Бројот на заболени од мали сипаници постојано расте. За една недела пријавени се вкупно 71 случај. Од почетокот на епидемијата во Скопје, заклучно со денешниот ...
сите 188 | | | веќе видена

Асоцијацијата на Спортски Обложувалници на Македонија (АСОМ) и нејзините постојани и придружни членки: Спорт Лајф, Моцарт, Златна Копачка, Евротип, Марбет и ...
сите 256 | | | веќе видена

Претседателот на македонскиот парламент, Талат Џафери, ќе присуствува на гласањето во Бугарското национално собрание за Протоколот за членство на неговата ...
сите 138 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МЗТ бара помалку странци во клубовите, МКФ веднаш даде „амин“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: