МЗТ Скопје на чекор до 7-ма титула


Екипата на МЗТ Скопје минатата седмица дојде до седмата титула во домашниот шампионат, а пак денеска се огласи во јавноста со завршно соопштение во кое даде ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Седумкратниот македонски кошаркарски шампион МЗТ Скопје Аеродром денеска преку соопштение даде осврт на постигнатото во сезоната 2018/19.Аеродромци се ...
| | веќе видена | слични

Новиот кошаркарски шампион на Македонија, МЗТ Скопје Аеродром по завршувањето на сезоната ги сублимира постигнувањата во шампионатот и во АБА 2 лигата. Во ...
| | веќе видена | слични

МЗТ Скопје Аеродром во новата сезона посакува да биде дел од Лигата на шампионите. Откако не успеа да обезбеди пласман во првата аба конкуренција, управата на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

СДСМ заедно со граѓаните продолжува со заложбата за неселективна правда и правна држава. Основата за тоа е поставена од мнозинството пратеници преку ...
сите 180 | | | веќе видена

Ливерпул загуби од Атлетико Мадрид (1:0) во вторникот во првиот натпревар од осмото финале во Лигата на шампионите. Атлетико Мадрид успеа да постигне гол уште ...
сите 133 | | | веќе видена

Постојаниот пад на нови случаи на заболени од коронавирусот во Кина е охрабрувачки, соопшти Светската здравствена организација, но рано е да се знае дали овој ...
сите 329 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МЗТ Скопје на чекор до 7-ма титула

Од:
До кого (е-маил):
Порака: