МЗТ Скопје и следната сезона ќе настапува во АБА2-лигата

6 копии

Центарот, Љубомир Младеновски повеќе не е член на македонскиот кошаркарски првак МЗТ Скопје Аеродром. Македонскиот репрезентативец изразил желба повторно да се ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот кошаркарски шампион, МЗТ Скопје и во наредната сезона ќе биде дел од АБА2 лигата. Управата на клубот од Аеродром ја прифати поканата за настап во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски на прес-конференција соопшти дека денеска и официјално завршува обвинителската и политичката кариера на првиот ...
сите 482 | | | веќе видена

Oбвинитeлcтвoто во предиcтpaга ги поседувало снимките кои излегоа во јавноста за случајот „Рекет“, а дали тие ќе се користат како дoказ ќе одлучува Сyдcкиот ...
сите 131 | | | веќе видена

За Денот на нашата Армија ни пристигнаа и честитки од Кабул, Авганистан од нашите учесници во мисијата “Одлучна поддршка”. По повод празникот се одржаа ...
сите 189 | | | веќе видена

Нашиот состанок закажан за две недели, ќе го одложам за некое друго време, напиша претседателот на Твитер Претседателот на САД Доналд Трамп ја откажа ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МЗТ Скопје и следната сезона ќе настапува во АБА2-лигата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: