МЗТ го испраќа Леонид Тодоровски во Куманово

Кошаркарите на МЗТ Скопје сосема заслужено славеа убедливо со 97-75 против Зрињски во 16. коло од АБА 2 лигата. Според стратегот на „металците“, Ѓорѓи Кочов ...
| | веќе видена | слични

„Штрковите" со фуриозна игра во третата четвртина стигнаа до 11. триумф во втората АБА лига, вечерва пред своите фанови ја добија пресметакта против Зрињски со ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот вицепрвак МЗТ Скопје Аеродром стигна до 11. победа во АБА 2, совладувајќи го Зрињски во „Јане Сандански“ со 97-75. Тимот на Ѓорѓи Кочов имаше ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Ивнинг пост", дневен весник од Нов Зеланд, на 27 мај 1903 година од својот дописник од Цариград јави дека е убиен креаторот на Македонската револуционерна ...
сите 167 | | | веќе видена

Струмичката болница ќе опремува дополнителен простор за сместување на заболени од ковид 19 оти капацитетот на инфективното одделение е полн. Зголемениот број ...
сите 515 | | | веќе видена

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ бара надзорна расправа во Собраниската комисија за финансирање и буџет за поскапувањето на електричната енергија барањето веќе е ...
сите 187 | | | веќе видена

Помош ќе има за сите, државата е подготвена да направи се во рамки на своите финансиски капацитети да им помогне на работниците, на невработените, на ...
сите 120 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МЗТ го испраќа Леонид Тодоровски во Куманово

Од:
До кого (е-маил):
Порака: