Македонија го враќа стариот правилник за увоз на српско брашно


2 копии
4 копии

Можно е Македонија, на барање на Србија целосно да ги укине контролните маркички со кои се води евиденција за увозното брашно. Според министерот за ...
| | веќе видена | слични

Србија ќе направи повеќе отстапки од Македонија во решавање на проблемот со брашното и земјоделските производи – уверува министерот за земјоделство Љупчо ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пониски трошоци, помалку чекање и олеснети процедури ќе добијат македонските земјоделци при извозот на ориз, месни преработки, домати и јогурт во Србија. Ова ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Како што изјави претпладнево министерот Љупчо Николовски, со преговорите за надминување на бариерите, можно е донесување одлука за целосно укинување на ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Минатата година увозот на брашно од Србија достигнал 53.000 тони и овие количини не се очекува да се зголемат со потпишување на договорите за унапредување на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Како до една милијарда евра во трговската размена со Македонија, анализира денеска новинската агенција Танјуг и наведува дека трговијата лани изнесувала 767,06 ...
| | веќе видена | слични

Српското Министерство за трговија, туризам и телекоминикации порача дека за Белград е од големо значење да продолжи зајакнувањето на трговските односи со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кабинетот на претседателот на Република Македонија реагира на соопштението на Основниот суд Скопје 1 и смета дека повикувањето на овој суд за „независност и ...
сите 352 | | | веќе видена

Доколку портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ навистина сака да знае што е непотизам, нека го праша пионот Христијан Мицкоски како од сите професори на Машинскиот ...
сите 338 | | | веќе видена

Бидејќи веќе неколку дена е во бегство, во Унгарија, екс премиерот Никола Груевски не се појави на денешното рочиште за “Насилството во Центар”. Од затворот ...
сите 201 | | | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски, ова денеска на ...
сите 64 | | | веќе видена

„Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување на избори „Македонија-Блокира“, синоќа во рамките на народниот собир во Скопје ...
сите 19 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 170 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонија го враќа стариот правилник за увоз на српско брашно

Од:
До кого (е-маил):
Порака: