МЗ со препораки за заштита на здравјето на населението од студеното време


11 копии

Со оглед на студеното време, ниските надворешни температури во тековниот период и снежните наноси на одделни места во Република Македонија, Министерство за ...
| | веќе видена | слични

МЗ препорачува навремено вакцинирање против сезонскиот грип во зимскиот период, особено за лица над 60 години, редовно земање пропишана терапија, пиење топли ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Управувачкиот комитет за координација и управување во системот за управување со кризи во пресрет на најавите од Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР) за ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Согласно најавите од метеоролозите за нови снежни врнежи во наредниот период, државниот комитет за управување со кризи одржа состанок и донесе повеќе препораки ...
| | веќе видена | слични
12 копии
6 копии

Агенцијата за храна и ветеринарство испрати препораки до одгледувачите на животни при ниски температури и обилни врнежи од снег.Од Агенцијата велат дека ...
| | веќе видена | слични

Останато

Залудни се обидите на Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ преку неосновани кривични пријави да го блокираат напредокот на државата, се наведува во реакцијата на СДСМ на прес ...
сите 202 | | | веќе видена

Тежок период за бракот и семејствотоЈелена Карлеуша имала тежок нервен слом кога на интернет се појавиле експлицитните фотографии со тврдење дека таа е на нив ...
сите 164 | | | веќе видена

Според него, спогодбата прво ќе мине во надлежните собраниски комисии, по што како што изјавил за новинарите, ќе кулминира со дебата на пленарна седница. ...
сите 61 | | | веќе видена

Од прогласувањето на епидемијата, досега, се вакцинирани 2.925 деца. Денеска до 13 часот вакцинирани се 181 дете, соопшти Министерството за здравство. За време ...
сите 139 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МЗ со препораки за заштита на здравјето на населението од студеното време

Од:
До кого (е-маил):
Порака: