Конечно откриена големата филмска мистерија на „Титаник”

3 копии

Секој кој го погледнал филмот „Титаник“ е изнервиран од моментот кога Џек (Леонардо Ди Каприо) го жртвуваше својот живот за Роуз (Кејт Винслет), а на вратата на која таа лежеше имаше место и за него. Откако Титаник потона тие двајцата се најдоа во вода по што Џек зграби голема дрвена врата но, иако на неа имало место и за него, тој остана во ладната вода на Атланскиот океан и замрзна. Многу обожаватели му замеруваат на режисерот за ваквиот крај, бидејќи им се чинеше нелогичен. Но, режисерот Џејмс Камерун во интервју за “ИГН“ кончено ја разреши и оваа мистерија. Камерон објаснува дека не се работи дали има или нема доволно место на вратата, туку вратата не би издржала уште еден човек на неа и таа би потонала и така и двајцата, Џек и Роус, би завршиле во водата. Еве го целосното интервју а објаснувањето е на крајот од видеото.
| | веќе видена | слични

Постојат само две прашања за кои човечкиот род дури и денес тешко може да најде соодветен одговор: Што е постаро кокошката или јајцето и, дали Џек во филмот „Титаник“ на крајот мораше да умре.Бидејќи интернет мрежите во 1997 година не беа на некое завидно ниво, сега откако се појави и 3 -де верзијата на филмот „Титаник“, се повеќе сметаат дека Џек можеше да преживее.Токму оваа дилема, со режисерот на филмот, Џејмс Камерон, ќе го решава познатото дуо истражувачи, во своето шоу „Mythbusters“.„Тоа ќе биде многу интересно и мислам дека „Mythbusters“ можат да го решат овој проблем“, изјави познатиот режисер и додаде „Знаете, не е во прашање дали имало место на дрвената штица, туку рамнотожата. Па, Џек не е глуп, тој не сакаше да умре, туку сфати дека даската не може да ги издржи него и Роуз“,Новата сезона на „MythBusters“ ќе започне да се емитува од 7. октомври, а бидејќи ова е прашање над сите прашања, веруваме дека многу брзо ќе пристигне и одговорот. Можеби сепак Џек требаше да се спаси.
| | веќе видена | слични

Останато

Пораката за нас е јасна, вели генералнот секретар на ГРОМ, Виктор Цветковски, кој во синоќешното гостување на „Отворено“ на Алфа го коментираше апсењето и ...
сите 192 | | | веќе видена

Лидерот на Двери и еден од основачите на Сојузот за Србија (СзС), Бошко Обрадовиќ изјави дека е само еден од многумината на протестите „Еден од пет милиони“ ...
сите 233 | | | веќе видена

Оваа 2019 година ќе биде година на метеоролошкиот феномен ЕЛ НИЊО кој условува повисоки температури на воздухот но и почести временски непогоди. Во најголем ...
сите 162 | | | веќе видена

На денешната седница ДИК ги разгледала листите за Претседател на Република Северна Македонија од кандидатите Пендаровски, Силјановска – Давкова и Река, ...
сите 154 | | | веќе видена

Идентификувани се сите 50 жртви од терористичкиот напад на двете џамии во градот Крајстчерч во Нов Зеланд, соопшти полицијата. Од пописот на жртвите може да се ...
сите 199 | | | веќе видена

Австралиецот Брентон Тарант, кој е осомничен за напад врз две џамии во Нов Зеланд и за убиство на 50 лица, во април 2016 година престојувал во Словенија. Ова ...
сите 80 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека казнени мерки наметнати врз царинските давачки на Кина можат да останат на сила подолг период, не ...
сите 117 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Конечно откриена големата филмска мистерија на „Титаник”

Од:
До кого (е-маил):
Порака: