МВР: Телефонската линија 192 во прекин до 20,00 часот

МВР: Телефонската линија 192 во прекин до 20,00 часот Министерството за внатрешни работи соопшти доцна попладнецо дека е во прекин телефонската линија 192, како последица од изведување на градежни работи во близина на Центарот за известување и командување МВР наведува дека линијата би требало да биде одново оспособена по 20,00 часот. Министерствор уапти апел до граѓаните кои имаат потреба да пријават нешто во полиција да ја користат бесплатната линија на Центарот за управување со кризи - ЦУК и телефонскиот број 195.
| | веќе видена | слични

Останато

Ако референдумот е успешен и ако мнозинството граѓани се изјаснат „за" дека го поддржуваат сето ова, тогаш ситуацијата е јасна, односно, ако бидат исполнети ...
сите 319 | | | веќе видена

Вратите на ЕУ останувааат отворени за вас. Вие сте оние кои ги имате клучевите во вашите раце. Немојте да дозволите да ја пропуштите оваа историска можност, ...
сите 100 | | | веќе видена

Албански државјанин со лажна италијанска лична карта се обидел да излезе од Македонија. Како што соопшти МВР, вчера во 17:50 часот на граничниот премин „Свети ...
сите 96 | | | веќе видена

Пред странските функционери што доаѓаат во Македонија пред референдумот, ВМРО-ДПМНЕ го кажува својот став, вели потпретседателот на партијата, Александар ...
сите 74 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МВР: Телефонската линија 192 во прекин до 20,00 часот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: