МВР: Обвинителството треба да изврши преквалификација на делото, ние обезбедивме докази


Министерството за внатрешни работи денеска преку соопштение се обрати до јавноста за случајот со кобниот напад врз Никола САздовски. „Случајот од 29.06.2018 е ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Министерството за внатрешни работи се огласи по повод обвинувањата за случајот со убиството на Никола Саздовски – Саздо коментирајќи дека две лица, прво и ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Министерството за внатрешни работи информира дека случајот од 29 јуни е расчистен, а за тоа соодветно ја информирале и јавноста. Апелираат да не се поттикнува ...
| | веќе видена | слични

Уапсени и во притвор двајца од тројцата напаѓачи на починатиот Саздо Двајца од тројцата момчиња кои го нападнаа Никола Саздовски, на 29-ти минатиот месец, при ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Никола Саздовски Саздо, згаснат живот уште пред да започне, уште пред да ги види и почувствува вистинските убави нешта во животот, пишува лидерот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Почина 21 годишното момче Никола Саздовски кое беше брутално претепано на автобуска постојка во Автокоманда. Десетина дена лекарите од Карил се бореле за ...
| | веќе видена | слични

Ракометниот клуб Вардар изразува сочувство до семејството и најблиските на нашиот млад симпатизер и поддржувач, Никола Саздовски кој почина во Скопје. Почивај ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Крадењето на дисковите со снимките од безбедносните камери во Собранието од страна на обвинетите Сашо Марковски и Оливер Радулов било по наредба на директорот ...
сите 258 | | | веќе видена

-Одлуката е сериозна и одговорноста се однесува на иднината на нашата татковина и нанашите граѓани. Да бидеме делод светот, а не сами в осветот. По 27 години, ...
сите 88 | | | веќе видена

Пет лица се повредени од кои едно потешко во сообраќајна несреќа на три возила што денеска околу 12:30 часот се случила на регионалниот пат Желино-Групчин, ...
сите 176 | | | веќе видена

Лидерот на Движењето Самоопределување (ВВ) Албин Курти вели дека заедно со лидерот на Демократскиот сојуз на Косово (ЛДК) Иса Мустафа се подготвени да работат ...
сите 180 | | | веќе видена

Познато е колкаво е ривалството помеѓу Интер и Јувентус, а по натпреварот на Интер за викендот Хрватот Марсело Брозовиќ одлучи да испрати провокација до членот ...
сите 149 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МВР: Обвинителството треба да изврши преквалификација на делото, ние обезбедивме докази

Од:
До кого (е-маил):
Порака: