МВР поднесе нови кривични пријави за насилниците од крвавите напади во Собранието

15 копии

СВР Скопје соопшти дека е поднесена кривична пријава против лицата А.Б. (60) од Тетово и А.Ш. (22) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено ...
| | веќе видена | слични

Двајца вработени во Управата за безбедност и контраразузнавање биле повикани на разговор во полициска станица, по што биле ослободени. Од МВР велат дека против ...
| | веќе видена | слични

Секторот за внатрешни работи Скопје поднесе кривична пријава за „учество во толпа што ќе спречи службено лице во вршење на службено дејствие“ поврзани со ...
| | веќе видена | слични

Поднесени се две нови кривични пријави за насилствата во Собранието на Република Македонија на 27 април, до Основно јавно обвинителство Скопје се испратени ...
| | веќе видена | слични

Уште две кривични пријави за учество во толпа што ќе спречи службено лице во вршење на службено дејствие поднесе полицијта за настаните во Собранието од 27 ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Полицијата викендов разговарала со тројца осомничени учесници во насилствата во Собранието на 27 април, од кои оној што сам се пријавил во полициска станица по ...
| | веќе видена | слични

Од МВР информираат дека на 13 мај во 20:50 часот во полициска станица само се пријавило лицето Н.М. (34) од Скопје, против кое претходно беше поднесена ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Секторот за внатрешни работи Скопје вчера и завчера презел соодветни мерки и извршил преглед на видео записи во насока на идентификување на останати лица - ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Најмалку 217 лица загинаа, а десетици се водат за исчезнати во катастрофалниот земјотрес што го погоди Мексико. Првично беше соопштено дека во земјотресот, кој ...
сите 162 | | | веќе видена

Владите што сакаат да им служат на своите граѓани се отворени. Тие не се кријат. Тие откриваат, размислуваат и создаваат со граѓаните. Треба да ги искористиме ...
сите 202 | | | веќе видена

 Човечкото тело е комплициран механизам кој е под влијание и на надворешни, и на внатрешни фактори. Многу психолози се согласни дека телото праќа сигнали кои ...
сите 38 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МВР поднесе нови кривични пријави за насилниците од крвавите напади во Собранието

Од:
До кого (е-маил):
Порака: