МВР да донесе решенија за вработување на полициските приправници, бара Независниот полициски синдикат


МВР итно да донесе решенија за вработување на полициските приправници кои и по три месеци од положувањето на приправничкиот испит се’ уште извршуваат ...
| | веќе видена | слични
4 копии
4 копии

Министерството за внатрешни работи (МВР) и Фондот за пензиско и инвалидско осигурување денеска потпишаа Меморандум за соработка со што се овозможува успешно ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Денеска во Фондот за ПИОМ го потпишавме Меморандумот за деловна соработка помеѓу Министерството за внатрешни работи и Фондот за ПИОМ со цел вработените во МВР ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Независниот Синдикат на полицијата (НСП) денеска побара од Министерството за внатрешни работи (МВР) итно да донесе решенија за вработување на полициските ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Три месеци по положувањето на испитот, над 600 полициски приправници сè уште се водат како приправници, а од МВР и натаму не се донесени решенија за нивно ...
| | веќе видена | слични

Останато

Актуелната политичка состојба во земјава, затворската казна за поранешниот премиер Никола Груевски и неодамнешната посета на делегацијата на ВМРО-ДПМНЕ во ...
сите 180 | | | веќе видена

Владата на СДСМ повторно удира по џебот на граѓаните. Прогресивниот данок кој го наметнува однародената и криминална власт, негативно влијае врз бизнисот и ...
сите 144 | | | веќе видена

По трагичната гостиварска случка, кога бегајќи од куче скитник младата Џејха Меџити заврши во водите на Вардар и се удави, се огласи и Ветеринарната комора на ...
сите 73 | | | веќе видена

Каков ќе биде ефектот на даночната реформа, односно прогресивниот данок ќе се види на долг рок. Не мора да значи дека повисоките даноци ќе се одразат добро или ...
сите 60 | | | веќе видена

„Сонувам за хумано утре“ е мотото под кое повеќе здруженија за заштита на животните одржаа протестен марш за да упатат барања да почне примената на хумани ...
сите 64 | | | веќе видена

Поради службено отстуство на претседателот на Судечкиот совет Оља Ристова, рочиштето за предметот „Титаник 3“ на Специјалното јавно обвинителство е одложено за ...
сите 50 | | | веќе видена

Исто како и во првиот круг гласање од локалните избори во 2013 година, притисокот и на 7 април, денот на вториот круг, врз членството на ВМРО-ДПМНЕ, вработени ...
сите 193 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МВР да донесе решенија за вработување на полициските приправници, бара Независниот полициски синдикат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: