МВР да донесе решенија за вработување на полициските приправници, бара Независниот полициски синдикат


МВР итно да донесе решенија за вработување на полициските приправници кои и по три месеци од положувањето на приправничкиот испит се’ уште извршуваат ...
| | веќе видена | слични
4 копии
4 копии

Министерството за внатрешни работи (МВР) и Фондот за пензиско и инвалидско осигурување денеска потпишаа Меморандум за соработка со што се овозможува успешно ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Денеска во Фондот за ПИОМ го потпишавме Меморандумот за деловна соработка помеѓу Министерството за внатрешни работи и Фондот за ПИОМ со цел вработените во МВР ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Независниот Синдикат на полицијата (НСП) денеска побара од Министерството за внатрешни работи (МВР) итно да донесе решенија за вработување на полициските ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Три месеци по положувањето на испитот, над 600 полициски приправници сè уште се водат како приправници, а од МВР и натаму не се донесени решенија за нивно ...
| | веќе видена | слични

Останато

Макрон денеска ја почна националната дебата , што ќе трае во наредните три месеци . Дебатата ја почна со 600 градоначалници и локални функционери во малото ...
сите 160 | | | веќе видена

Ова тесто е готово за десет минути излегува меко, не се лепи за раце, добро се меси и што е најважно – не се распаѓа. 4 шолји од 2 дл брашно 2 лажици шеќер ...
сите 84 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МВР да донесе решенија за вработување на полициските приправници, бара Независниот полициски синдикат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: