Пресуда за „Триста“ за Ѓоко Поповски


8 копии

Министерството за внатрешни работи веќе десет години ги користи возилата набавени набавени на тендер во 2008 година за кои што е отворен предметот „Триста“, но ...
| | веќе видена | слични
4 копии

МВР веќе 10 години ги користи возилата набавени набавени на тендер во 2008 година за кои што е отворен предметот „Триста“. Со нив се вршат увиди, се ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот помошник-министер во МВР Ѓоко Поповски е осуден на 9 години казна затво, за незаконска набавка на 300 возила за МВР и да му ја надомести штетата на ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Ова што го видовме денеска не е суд и правда, туку реализација на партиско политички нарачки и неправда. Невини луѓе кои ниту оствариле каква било имотна ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Поранешниот помошник министер во МВР Ѓоко Поповски, пресудата ја слушна во судница. Освен затворската казна, судот бара од обвинетиот да ја надомести и шетата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Обвинетиот Ѓоко Поповски виновен е за кривично дело злоупотреба на службена положба и овластување од член 353 став 5 во врска со став 1 од КЗ. Па, согчасно ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

18 ноември 2018 Почитувани, Миле Јанакиески и Кирил Божиновски се жртви на политичкиот прогон и терор, но и одмазда, во контекст на покривањето на грешките на ...
сите 408 | | | веќе видена

Под влијание на потопол влажен бран утре и во среда ќе биде облачно со врнежи претежно од дожд. Во западните делови се очекуваат обилни врнежи (локално над 40 ...
сите 268 | | | веќе видена

На синоќешниот говор во Гостивар, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ , Христијан Мицкоски го обвини премиерот Зоран Заев дека води политички терор против опозицијата. Тој ...
сите 266 | | | веќе видена

По бегството на поранешниот премиер Никола Груевски само со лична карта, власта ќе бара начин на обвинетите, освен пасошот да им биде одземен и овој документ, ...
сите 228 | | | веќе видена

Предлог Буџетот за 2019 година изготвен од Владата предводена од СДСМ, обезбедува раст на платите во сите сектори. Со Буџетот за 2019 година предвидено е ...
сите 255 | | | веќе видена

Во недостаток на официјални информации од македонските, но и од унгарските власти, регионалните и европските медиуми продолжуваат со шпекулации за бегалецот ...
сите 377 | | | веќе видена

Денеска Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ со панел дискусија го прослави Светскиот ден на студентите. На панел дискусијата присуствува претседателот на ...
сите 48 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пресуда за „Триста“ за Ѓоко Поповски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: