Музиката од Супер Марио во живо


На сите им е позната компјутерски генерираната музика на Супер Марио. Некому е интересна, некому досадна, но никому не му текнало дека истата музика и сите звучни ефекти може да се изведат во живо, односно да се отсвират на вистински инструменти и тоа од еден човек. Може, а човекот се вика Стив Онотера. Тој знае да свири на клавијатури, бас гитара, укулеле, тапани, флејта, гитара, хармоника и многу други. Колку ли вештина е потребно за да се изведе ова? Погледнете…
| | веќе видена | слични

Останато

Памела Андерсон беше гостинка на синоќешната вечера на фудбалскиот клуб Олимпик од Марсеј , каде се собирала помош за сиромашните деца од градот. наеднаш , во ...
сите 225 | | | веќе видена

Демократска партија на Турците преку соопштение изрази загриженост за случувањата во Исламската верска заедница.„Крајно сме загрижени поради последните ...
сите 352 | | | веќе видена

Официјално се најавени три телевизиски дуели меѓу кандидатите за претседатели на Република Македонија, Гордана Силјановска Давкова и Стево Пендаровски. Утре ќе ...
сите 329 | | | веќе видена

Пендаровски ги повика прилепчани да гласаат во вториот круг на изборите за него, зашто само со концептот Зедно може да се оди напред кон ЕУ и НАТО.
сите 105 | | | веќе видена

Почна пријавувањето на болните и изнемоштени лица, кои во првиот круг на претседателските избори биле спречени да се пријават во Општинската изборна комисија. ...
сите 229 | | | веќе видена

Многу мачнини, многу заматена и нечиста атмосфера и лошење тоа го донесе силното југозападно воздушно струење во државава и токму ова слободно може да се каже ...
сите 175 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Музиката од Супер Марио во живо

Од:
До кого (е-маил):
Порака: