Општина Кичево одвои 1,6 милиони денари за третман на кучиња скитници


4 копии
3 копии
6 копии

Возач на автобус забележал кучиња скитници на улица за време на бура – потоа го запрел автобусот и ги прекршил сите правила за да го направи ова Да се биде на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Дека кучињата скитници знаат да бидат опасни како за луѓето така и за животните потврдува случајот со кавадарчанецот Камче Дрваров на кој вчера му беа удавени ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Проблемот со кучиња скитници во Скопје како одминува времето станува се поголем и поголем. Само во месец април во полицијата се пријавени околу десетина случаи ...
| | веќе видена | слични
5 копии
5 копии
повеќе

Останато

Уште на 2 јули 2017 Специјалното јавно обвинистелство (СЈО) констатирало дека има опасност од бегство на обвинетите Миле Јанакиески и Кирил Божиновски во ...
сите 269 | | | веќе видена

Претседателот на Франција, Емануел Макрон изјави синоќа дека Франција и САД би требало меѓусебно да се почитуваат, како што им доликува на едни долгогодишни ...
сите 244 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицковски вечерва во Гостивар, коментирајќи ги последните случувања во државата, оцени дека Владата не ја води државата ...
сите 282 | | | веќе видена

Постои ли белоруска врска во бегството на Груевски, повеќе унгарски медиуми пренесуваат изјава на добро информиран дипломат кој тврди дека според дипломатските ...
сите 192 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Општина Кичево одвои 1,6 милиони денари за третман на кучиња скитници

Од:
До кого (е-маил):
Порака: