Подготвки за манифестацијата “Петровденски конаци 2018“

2 копии

Во Центарот за култура „Бели мугри“ во Кочани концерт со наслов „Музика за флејта и пијано“ одржаа флејтистката Златка Митева и пијанистката Наташа Трбојевиќ, ...
| | веќе видена | слични

Во едночасовниот настап пред кочанската публика тие исполнија дела од Стојан Стојков, Александар Џамбазов, Томислав Зографски, Љубомир Бранѓолица, Трајко ...
| | веќе видена | слични

05.07.2018 Во организација на ПСК ”Осогово” Кочани, а по повод празникот на градот Петровден, викеднов ќе се одржи традиционалниот Петровденски планинарски ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Вратите на ЕУ останувааат отворени за вас. Вие сте оние кои ги имате клучевите во вашите раце. Немојте да дозволите да ја пропуштите оваа историска можност, ...
сите 94 | | | веќе видена

Албански државјанин со лажна италијанска лична карта се обидел да излезе од Македонија. Како што соопшти МВР, вчера во 17:50 часот на граничниот премин „Свети ...
сите 99 | | | веќе видена

Пред странските функционери што доаѓаат во Македонија пред референдумот, ВМРО-ДПМНЕ го кажува својот став, вели потпретседателот на партијата, Александар ...
сите 73 | | | веќе видена

Ако референдумот е успешен и ако мнозинството граѓани се изјаснат „за" дека го поддржуваат сето ова, тогаш ситуацијата е јасна, односно, ако бидат исполнети ...
сите 253 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Подготвки за манифестацијата “Петровденски конаци 2018“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: