Познат македонски музичар и уште 4 семејства ограбени на спиење утрово во Грција

2 копии

Наместо да уживаат во мир и релаксација на одморот во Неа Врасна во Грција, музичарот Живко Динев и неговата сопруга, како и уште четири македонски семејства ...
| | веќе видена | слични

Грчкото летувалиште Неа Врасна и вилата “Ангелика” за македонскиот музичар Живко Динев нема да остане во добро сеќавање, откако со сопругата, но и останатите ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во Грција во вила во која биле сместени македонски семејства била извршена кражба на познат стар начин со спреј за спиење. -Си спиевме ноќеска во соба сабајле ...
| | веќе видена | слични

Музичарот Живко Динев од Струмица, познат како поранешен бас гитарист и вокал на „Браво бенд“, и уште три семејства од Македонија, рано утринава биле ограбени ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски обвинува дека се под постојан политички приогон од страна на власта, преку како што вели, новата ...
сите 229 | | | веќе видена

„Антизападното раководство на ВМРО-ДПМНЕ и пионот Христијан Мицкоски секојдневно потврдуваат дека се против правдата, против правната држава и владеење на ...
сите 262 | | | веќе видена

Навреди на лична основа, говор на омраза, ова беше дел од вербалниот напад на лидерот на Единствена Македонија кон пратеникот Сашо Василевски. Во рамките на ...
сите 107 | | | веќе видена

Почна на 20 години како газда на „Орка Спорт“, за после дваесет да стане најбогатиот Македонец кој ни сам не може да си го измери богатството. Форбс го процени ...
сите 219 | | | веќе видена

По трагичната гостиварска случка, кога бегајќи од куче скитник младата Џејха Меџити заврши во водите на Вардар и се удави, се огласи и Ветеринарната комора на ...
сите 205 | | | веќе видена

Поради службено отстуство на претседателот на Судечкиот совет Оља Ристова, рочиштето за предметот „Титаник 3“ на Специјалното јавно обвинителство е одложено за ...
сите 61 | | | веќе видена

Исто како и во првиот круг гласање од локалните избори во 2013 година, притисокот и на 7 април, денот на вториот круг, врз членството на ВМРО-ДПМНЕ, вработени ...
сите 221 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Познат македонски музичар и уште 4 семејства ограбени на спиење утрово во Грција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: