Музичарите вратени дома, автопатот Штип-Миладиновци ќе се отвара в година

Урнебесно видео доаѓа од Штип. Група музичари се упатиле на отварањето на автопатот, но за нивната желба да засвират чочек ќе почекаат до година, така барем им ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по суви коловози.Од 21.03.2019 (четврток) на регионалниот патен правец Р1103 Неготино – Лакавица се ...
| | веќе видена | слични
6 копии

На регионалниот патен правец Неготино – Лакавица од утре ќе се извршуваат градежни работи на пат, реконструкција на мост на реката Вардар кај село Пепелиште. ...
| | веќе видена | слични
4 копии

На регионалниот пат Неготино – Лакавица од утре ќе се реконструира мостот на Вардар кај село Пепелиште, поради што сообраќајот ќе се пренасочува по земјаниот ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Автопатот Штип – Миладиновци ќе биде пуштен во употреба откако ќе се реши проблемот со неколку сервисни патишта кои порано излегувале на регионалниот пат. Ова ...
| | веќе видена | слични
5 копии
3 копии

Регионалниот пат Старо Нагоричане – Пелинце денеска во периодот од 9 до 11 часот и 13 до 15 часот ќе биде затворен за сообраќај поради асфалтирање, информира ...
| | веќе видена | слични
8 копии
9 копии
повеќе

Останато

Европските лидери едногласно го прифатија договорот за Брегзит, на ред е британскиот Парламент. Тие се согласија дека тој договор треба да стапи во сила на ...
сите 312 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 67 | | | веќе видена

Потпретседателот на САД, Мајк Пенс, во денеска објави дека САД и Турција постигнале договор за привремен прекин на огнот во Сирија. Пенс сподели информација за ...
сите 685 | | | веќе видена

Секако, не треба сега тука и да застанеме, напротив треба да продолжиме со уште позасилено темпо на работа, што ќе придонесе сегашниот квалитет да биде ...
сите 250 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Музичарите вратени дома, автопатот Штип-Миладиновци ќе се отвара в година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: