Утре завршува обврската за зимска опрема во возилата


12 копии

Урнебесно видео доаѓа од Штип. Група музичари се упатиле на отварањето на автопатот, но за нивната желба да засвират чочек ќе почекаат до година, така барем им ...
| | веќе видена | слични

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози,додека во Маврово и на планинските превои Стража и Ѓавато има остатоци од кашест снег по ...
| | веќе видена | слични
2 копии

овој возач веројатно ја промашил клучката. Тој решил да се врати назад, но во спротивна насока. Вистинска среќа е што нема посериозни последици од оваа ...
| | веќе видена | слични

Можеби и полицијата има поважни работи од тоа да внимава некој да не се движи во спротивна насока на автопат бидејќи видеото објавено на социјалните мрежи од ...
| | веќе видена | слични

Автопатот Миладиновци – Штип одамна веќе требаше да биде во функција. „Сето останато градежно до крајот на месецот ќе биде завршено и верувам дека во октомври ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателката на комисијата Билјана Ивановска во интервју за Радио Слободна Европа вели дека освен изборната кампања и финансирањето на политичките партии, ...
сите 240 | | | веќе видена

Извршниот директор на Етиопиан Ерлајнс Теволде Гебремариам, по несреќата на атиопскиот авион во кој загинаа 157 лица, изјави дека предупредувањата и барањата ...
сите 51 | | | веќе видена

Бујар Османи, вицепремиерот за евроинтеграции, најави врбување на пратеници од опозицијата за да се постигне двотретинско мнозинство за новиот Закон за јавно ...
сите 219 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Утре завршува обврската за зимска опрема во возилата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: