Голема годишна награда за архитектура 2017


4 копии

Меморијалниот музеј на илегалните работилници за изработка на оружје во Скопје за време на НОВ (1941-1944) денеска ќе биде отворен. Посетителите ќе можат да ја ...
| | веќе видена | слични
8 копии
3 копии

Градоначалникот Петре Шилегов, утре (4 јануари 2018 година, четврток) во 11 часот ќе ја отвори постојаната поставка „Хероите на градот на Вардар“, во ...
| | веќе видена | слични
15 копии

Индустрискиот објект за полнење и флаширање на природна вода „МАYA“ во с. Гари на архитектот Александар Карангелов е најуспешното архитектонско дело во 2017 ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Република Македонија, д-р Ѓорге Иванов, вечерва во Музејот на град Скопје ја додели Големата годишна награда за архитектонско дело во 2017 ...
| | веќе видена | слични

Останато

Граѓаните на Македонија имаат историска шанса да ја определат натамошната иднина на државата и верувам дека ќе ја искористат со тоа што позитивно ќе се ...
сите 137 | | | веќе видена

Возач се здобил со тешки повреди во сообраќајна несреќа која се случила вчера околу пладне на регионалниот пат Тетово–Скопје, во с.Желино. -Сообраќајната ...
сите 190 | | | веќе видена

Никој не се надеваше на ваков исход, но таков е фудбалот. Федерико Бернардески го игра најдобриот фудбал од кога е во Јувентус! Се се поклопи со ...
сите 193 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Голема годишна награда за архитектура 2017

Од:
До кого (е-маил):
Порака: