Музеите имале 427.493 посетители минатата годин

2 копии
2 копии
3 копии

Во организација на НУ „Завод и музеј“ од Прилеп, а по повод Денот на музеите, на 18 мај, в сабота, од 18:00 до недела во 6:00 часот, прилепчани и сите љубители ...
| | веќе видена | слични

Петнаесет илјади луѓе го посетиле Музејот на традиционална тиквешка храна за шест години постоење. Во музејот се изложени повеќе од 500 предмети поврзани со ...
| | веќе видена | слични

Останато

Кристал Ив Бровит која има 21 година и е од Мелбурн, е првата идентификувана жртва од вулканот во Нов Зеланд. Таа во посета на вулканот била со семејстото, а ...
сите 138 | | | веќе видена

Јавното обвинителство мора да отвори сериозна истрага во која што ќе ја утврди одговорноста на Министерот за здравство Венко Филипче во скандалот со ...
сите 126 | | | веќе видена

Бизнисменот Орце Камчев, кој се јавува како главен сведок во случајот „Рекет“, потврдува дека негов е гласот што се слуша на аудио-снимките кои се појавија во ...
сите 167 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Музеите имале 427.493 посетители минатата годин

Од:
До кого (е-маил):
Порака: