Мурињо: Раниери е еден од најзначајните тренери во историјата на Премиер лигата


6 копии

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо ги пофали Маркус Рашфорд и Андер Ерера за нивниот настап во дербито против Арсенал, што заврши 2:2. Според ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Жозе Мурињо и Клаудио Раниери долго време немаа добар однос, но работите се променија кога Лестер ја освои шампионската титула во Англија, сега Португалецот и ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Останато

По повод патрониот празник на ООУ „Климент Охридски“, делегација од Општина Прилеп предводена од градоначалникот Илија Јованоски и од училиштето викендов ...
сите 132 | | | веќе видена

До вторник ќе преовладува претежно облачно време со повремени врнежи со променлив интензитет. Пообилни врнежи од снег ќе има во недела и вторник и ќе се ...
сите 208 | | | веќе видена

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов на 28 декември, во 12 часот, ќе има редовно годишно обраќање пред пратениците во Собранието. Известувањето ...
сите 117 | | | веќе видена

Италијанскиот премиер Џузепе Конте потврди дека младиот новинар Антониo Мегализи им подлегнал на повреди здобиени за време на нападот на божиќниот панаѓур во ...
сите 130 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски синоќа ја посети Виница, од каде што порача дека граѓаните се незадоволни од власта. Му се пожалиле дека лебот ...
сите 252 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мурињо: Раниери е еден од најзначајните тренери во историјата на Премиер лигата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: