Мурињо му одговори на Чави: `Ќути и играј!`

Тренерот на Реал Мадрид му одговори на Чави кој неодамна изјави дека Мадриѓаните не знаат да прифатат пораз. Чави пред некој ден изјави дека Реал Мадрид не знае да прифати пораз, нагласувајќи дека Каталонците им честитале на Реал за титулата. Жозе Мурињо, тренерот на Реал Мадрид, набрзо застана во одбрана на својот клуб. "Тој нека игра фудбал. Тоа е негова работа", налутено му порача Мурињо на Чави. Исто така Мурињо додаде дека Чави "бил доволно популарен и дека не му треба вакво нешто за јавно да се експонира". Останува да видиме дали ќе следува "контраудар" од Каталонците после изјавата на Мурињо.
| | веќе видена | слични

Останато

„Во Апелацискиот суд каде што судиите имаат одговорност за тоа во кој правец ќе продолжи да се движи македонското судство: Дали ќе се издигне над состојбите и ...
сите 404 | | | веќе видена

„Неодговорноста на СДСМ дозволува вистинска еколошка катастрофа во Охридското езеро. Десетици тони плашица веќе неколку дена е заробена во каналот Студенчишта, ...
сите 50 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 41 | | | веќе видена

Шефот на кабинетот на унгарскиот премиер Виктор Орбан, Гергели Гулаш, вели дека треба да се земат предвид и условите во македонските затвори, како и ...
сите 378 | | | веќе видена

Најостро ги осудуваме пропустите, неажурноста и непочитувањето на одредбите од Законот за извршување на санкции и Правилникот за начинот на вршење на ...
сите 62 | | | веќе видена

СДСМ со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на Димче Арсовски од ВМРО-ДПМНЕ.„За разлика од владеењето на ВМРО-ДПМНЕ кога парите на граѓаните се ...
сите 269 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мурињо му одговори на Чави: `Ќути и играј!`

Од:
До кого (е-маил):
Порака: