Мурињо: Сакаме да покажеме дека сме вториот најдобар тим во Англија


2 копии
4 копии

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо постави голем цел пред ѕвездата на „црвените ѓаволи“ – Пол Погба. Португалецот побара од халфот да земе се во свои ...
| | веќе видена | слични

Погба не блескаше особено од почетокот на пролетната полусезона и беше оставен на резервната клупа во неколку од натпреварите на Јунајтед во март. Тој, сепак, ...
| | веќе видена | слични

Пол Погба доби порака од својот соиграч од Манчестер јунајтед, Немања Матиќ дека мора да стане „главниот играч“ во средината на теренот на клубот од „Олд ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Грчкиот премиер Алексис Ципрас, кој е вешт тактичар, се надева дека ќе обезбеди мнозинство, на ист начин како и при гласањето доверба за Владата, кога некои ...
сите 562 | | | веќе видена

Според него, спогодбата прво ќе мине во надлежните собраниски комисии, по што како што изјавил за новинарите, ќе кулминира со дебата на пленарна седница. ...
сите 681 | | | веќе видена

Пејачката Јелена Карлеуша која што изминативе неколку денови е меѓу најозборуваните личности и меѓу најактуелните во медиумите на балканот се огласи на својот ...
сите 187 | | | веќе видена

Пет илјади демонстранти од „жолтите елеци“ денеска маршираа во Париз, што е десети викенд по ред, против владата на францускиот претседател Емануел ...
сите 94 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мурињо: Сакаме да покажеме дека сме вториот најдобар тим во Англија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: