Пепе: `Победата на Германија е незаслужена`

Дефанзивецот на Реал Мадрид изјави дека Германците оствариле незаслужена победа и додава дека Португалија едноставно немала среќа на вчерашниот натпревар. Голот на Гомез беше пресуден и одлучувачки момент во дербито од група Б во која Германија славеше над Португалија. Дефанзивецот Пепе смета дека португалската селекција заслужила повеќе и дека покажала добра игра против Германците. "Во првото полувреме одигравме исто, но во второто бевме подобри и имавме многу шанси за гол." "Сепак, ни недостигаше среќа, дури и за примениот гол кој беше резултат на мојата и грешката на Переира. Голема штета што го изгубивме натпреварот во кој имавме многу гол шанси. Германија славеше, но сметам дека победата не е заслужена." истакна Пепе Наредниот натпревар Португалија игра против Данска на 12 јуни.
| | веќе видена | слични

Португалија со пораз од Германија го започна европското првенство. Роналдо смета дека резултатот е неправеден, Португалија имаше неколку одлични шанси, два пати гредата беше сојузник на Нојер. "Сметам дека резултатот не е праведен. Имавме шанси за победа во овој натпревар, а на крајот не освоивме ниту еден бод. Тешко е да се напушти теренот поразен со такво чувство, но мораме да останеме позитивни" - вели Роналдо. "Бевме добри, поготово во второто полувреме. Потоа Германците од една шанса постигнаа гол. Ние два пати ја погодивме гредата, имавме уште две добри шанси. Нормално е дека сме разочарани поради начинот на кој го загубивме овој натпревар". "Нашите амбиции се да одиме понатаму. Сакаме да ги добиеме преостанатите два натпревари и да се пласираме во нокаут фазата. Доколку одиграме вака и против Данска и Холандија, можеме да ги добиеме и двата натпревари". Роналдо открива дека добил утешни зборови од Мурињо кој од трибините навиваше за неговата земја. "Разговарав со Мурињо. Тој ми рече дека има голема ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кристијано Роналдо, капитенот на португалската репрезентација, смета дека неговиот тим незаслужено изгуби од Германија со 1-0 на првиот настап од Б групата на Европското првенство. - Сметам дека резултатот не е праведен. Имавме многу шанси за победа, а на крајот не освоивме ниту еден бод. тешко е да го напуштиш теренот со такво чувство, изјави Роналдо. Португалците во продолжение ги очекуваат натпреварите со Данска и Холандија. (Крај)
| | веќе видена | слични

Останато

Еквадорски судија наложи поранешниот министер за надворешни работи, Рикардо Патино, познат поддржувач на основачот на „Викиликс“, Џулијан Асанж, да биде уапсен ...
сите 132 | | | веќе видена

Заедничкиот кандидат за претседател, Стево Пендаровски, на средба со жителите на Дебарца, порача дека отворените перспективи кон ЕУ и НАТО, носат економски ...
сите 249 | | | веќе видена

Политички за НАТО изигравме одлично, но не испорачуваме резултати за позитивна препорака за старт на преговорите со ЕУ.НАТО е геополитика, ЕУ е техника, ...
сите 144 | | | веќе видена

Од прогласувањето на епидемијата на мали сипаници во Скопје на 2 јануари, по повеќе од четири месеци прогласена е и епидемија на територијата на целата држава. ...
сите 294 | | | веќе видена

Изборната кампања денеска завршува. Точно на полноќ стапува изборниот молк а во недела граѓаните излегуваат на шесттите претседателски избори. Во релативно ...
сите 72 | | | веќе видена

Снимките од пожарот во Богородичната црква во Париз сите граѓани на Русија ги гледаа со солзи во очите, руските компании се подготвени да се приклучат на ...
сите 63 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател на Македонија Гордана Сиљановска Давкова својата изборна програма ја претстави пред граѓаните на Валандово. Според нејзе иако СДСМ и ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пепе: `Победата на Германија е незаслужена`

Од:
До кого (е-маил):
Порака: