Мурињо заглавен во Њујорк поради лошото време

2 копии

Тренерот на Реал Мадрид, Жозе Мурињо не може да полета од Њујорк поради лошото време во источниот дел на САД. Португалскиот стручњак е во САД, користејќи го седумдневниот божиќен одмор на „лос бланкос“. Утре во 10,30 часот тимот на Реал Мадрид продолжува со тренинзи и се очекува Жозе да успее да полета навреме од Северна Америка. Интензивните врнежи на снег и бурни ветрови (до 88 км/ч) максимално ја отежнуваат работата на аеродромите во Њујорк.
| | веќе видена | слични

Тренерот на Реал Мадрид, Жозе Мурињо при враќањето од Њујорк имаше жестока средба со еден фоторепортер , кој се обиде да го фотографира при пристигнувањето на аеродромот откако поради лошото време доцнеше еден со враќањето од САД. Првиот посериозен инцидент на Мурињо со фоторепортерите во Шпанија почна во моментот кога Португалецот забележа дека некој го слика и тој веднаш тргна кон човекот и се обиде да му одземе апаратот. Мурињо откако не успеа да му го одземе апаратот, веднаш почна да вика по него: "Ова се моите деца, немој да ги сликаш". Очигледно дека Мурињо беше нервозен што цела ноќ ја минал на еден од аеродромите во Њујорк, но и во оваа ситуација се обиде да си го заштити семејството.
| | веќе видена | слични

Меѓу илјадниците патници што последните денови се затечени на њујоршките аеродроми се наоѓа и тренерот на Реал Мадрид, Португалецот Жозе Мурињо. Во „кралскиот клуб“, сепак, се уверени дека нивниот тренер веќе денеска ќе биде присутен на тренингот на својата екипа, која се наоѓа на подготовки во базата „Валдебебас“. Контроверзниот Португалец божикните празници со своето семејство одлучи да ги помине во Њујорк, но веројатно не ни помислуваше дека поголем дел од времето ќе го загуби по аеродромите во САД. „Големото јаболко“ го зафати снежно невреме, пропратено со силен ветар, поради што целиот град се најде во целосен колапс. Беа затворени сите аеродроми, па Мурињо ги пропушти авионските летови од Њујорк за Мадрид. Сепак, во Реал Мадрид тврдат дека се е под контрола и дека нивниот тренер денеска ќе биде присутен на првиот тренинг по краткиот одмор.
| | веќе видена | слични

Тренерот на Реал Мадрид, Жозе Мурињо поради лошото време на источниот брег на САД, заглави на аеродромот во Њујорк и поради тоа не се појави на првиот тренинг по божиќните празници. Португалскиот стручњак ноќта ја мина на еден од аеродромите во Њујорк и сега во Шпанија сите се во очекување на неговата реакција бидејќи пред кусиот распуст поради празниците на фудбалерите им порача дека не смеат да задоцнат на тренингот во вторник наутро бидејќи за тоа следуваат санкции.
| | веќе видена | слични

Мурињо „заглавен“ во Њујорк Тренерот на Реал Мадрид, Жозе Мурињо остана „заглавен“ во Њујорк поради снежното невреме што изминатите денови ги погоди САД. Португалецот, божиќните празници одлучил со семејството да ги помине во Њујорк, но градот го зафати снежна бура со силни налети на ветер, поради што градот се најде во целосен колапс. Поради тоа, прашање е дали Мурињо до утре ќе стигне во Шпанија каде треба да ја предводи селекцијата на Европа во дуелот со Африка во хуманитарниот натпревар. Мурињо е во постојан контакт со својот клуб и со организаторите на хуманитарниот натпревар, и како што јавуваат медиумите, ги уверува дека ќе стигне на време.
| | веќе видена | слични

Останато

ДА Кристина, можат да живеат поубаво. Затоа ајде на 30 септември да избереме ЗА европска Македонија. За нашите деца, за идните генерации! #ИзлезиЗА
сите 140 | | | веќе видена

Во 23 часот и 6 минути заврши рочиштето во Кривичниот суд за „крвавиот четврток". Во судскиот процес кој траеше 13 часа последен сведочеше актуелниот директор ...
сите 198 | | | веќе видена

Доколку пратениците од опозицијата одбијат да гласаат за уставни измени во согласност со Преспанскиот договор, во случај на референдумот да има цензус и ...
сите 92 | | | веќе видена

Соопштение од Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски и потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајлоски денеска ...
сите 218 | | | веќе видена

Михаил Рот, државниот министер задолжен за Европа во рамките на министерството за надворешни работи на Сојузна Република Германија, придружуван од германскиот ...
сите 45 | | | веќе видена

Успех за Овен, Бик се додворува на Близнаци, Ракот ужива со Скорпија, добри аспекти за Лав, Девица победува Риба, Терезија во љубов со Јарец, на Стрелецот ...
сите 65 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мурињо заглавен во Њујорк поради лошото време

Од:
До кого (е-маил):
Порака: