МЕРАК ЗА ФИЛМАЏИИТЕ: ФХЗХ работеше на визуелните ефекти на филмот „Мумијата“ со Том Круз (ВИДЕО)


Иако можеби изборот на главниот глумец нема секому да му се допадне, филмот носи изненадувачки интензитет и адреналинска возбуда и на еден нов начин нè вози низ светот на богови и чудовишта, префрлувајќи нè од песочните дини на Средниот Исток до тајните лавиринти под модерниот Лондон. Прилично сум сигурен дека ќе уживаме во спектаклот, изјави Даниловски од ФХЗХ Македонската компанија за анимација и визуелни ефекти ФХ3Х учествуваше во изработката на визуелните ефекти на филмот „Мумијата“ со Том Круз. На осми јуни во киното „Синеплекс“ почнува прикажувањето на најновото продолжение од франжизата филмови за древната легенда за мумијата, легенда која ги фасцинира сите култури од почетокот на цивилизацијата. Том Круз ја предводи новата спектакуларна кинематографска верзија на оваа приказна, која е околу принцезата Ахманет
| | веќе видена | слични

Иако е тешко да се поверува дека Том Круз самиот изведува се', особено во денешно време кога речиси сите посегнуваат по компјутерски ефекти, холивудскиот актер и за својот нов филм ги одглумил сите сцени без каскадер.Многумина го паметат Том Круз по неговите лудории и скокања на каучот, но овој фантастичен актер е познат и по тоа што ги изведува речиси сите каскадерски сцени сам, со минимална „помош" на компјутер или помош од каскадери.Иако е тешко да се поверува дека Круз го прави тоа во денешно време кога наголемо се користат компјутерски ефекти, актерот и за својот нов филм ги одглумил сите сцени сам.Во приложеното видео погледнете ги неговите мајстории.Во филмот „Мумија", на принцезата Ахманет и' е потребен ловецот на богатство (Том Круз) поради нејзиниот безмилосен план да завладее со целиот свет. Таа ќе го натера да проживее разни ужаси за да се согласи на нејзината цел – светска доминација.Главната улога во овој филм ја има споменатиот Том Круз, а улогата на Мумијата т.е. кралицата Ахманет, ја ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Македонската компанија за анимација и визуелни ефекти „Фх3х“ учествуваше во изработката на визуелните ефекти на филмот „Мумијата“ со Том Круз, кој почна да се прикажува во „Синеплекс“. Најновото продолжение од франшизата филмови за древната легенда за мумијата е филм што ги фасцинира сите култури од почетокот на цивилизацијата. Том Круз ја предводи новата спектакуларна кинематографска верзија на оваа приказна, која се врти околу принцезата Ахманет (во улога на Софија Бутела) разбудена од својот вечен сон во гробницата далеку под пустинските дини, гневна поради неможноста да си ја исполни судбината за која била предодредена, одмаздувајќи им се на луѓето што ги смета за главни виновници. - На филмот работеа околу 120 артисти во периодот од октомври минатата година до мај оваа година и иако можеби изборот на главниот глумец нема секому да му се допадне, филмот носи изненадувачки интензитет и адреналинска возбуда, и на еден нов начин нѐ вози низ светот на богови и чудовишта, префрлувајќи нѐ од песочните дини на ...
| | веќе видена | слични

Станува збор за најновото продолжение од франшизата филмови за древната легенда за мумијата која ги фасцинира сите култури од почетокот на цивилизацијата. Еден од основачите и сопствениците на ФХ3Х Кристијан Даниловски изјави дека на овој проект работеле околу 120 артисти во периодот од октомври минатата година до мај годинава. – Филмот носи изненадувачки интензитет и адреналинска возбуда и на еден нов начин не води низ светот на боговите и чудовиштата префрлувајќи не од песочните дини на Средниот Исток до тајните лавиринти од модерниот Лондон, вели Даниловски за филмот. Оваа нова спектакуларна кинематографска верзија за мумијата ја раскажува приказната за принцезата Ахманет (во улога на Софија Бутела) која е разбудена од својот вечен сон во гробницата далеку под пустинските дини, а актерската екипа ја предводи Том Круз. Премиерата на филмот „Мумијата“ е вечерва во градското кино Милениум во 20:00 часот.
| | веќе видена | слични

Останато

Уште на 2 јули 2017 Специјалното јавно обвинистелство (СЈО) констатирало дека има опасност од бегство на обвинетите Миле Јанакиески и Кирил Божиновски во ...
сите 397 | | | веќе видена

Под влијание на Медитеранскиот циклон ОЛИВИЈА до крајот на денов ќе имаме облачно време со врнежи од дожд во најголемиот дел од државава додека на повисоките ...
сите 247 | | | веќе видена

Претседателот на Франција, Емануел Макрон изјави синоќа дека Франција и САД би требало меѓусебно да се почитуваат, како што им доликува на едни долгогодишни ...
сите 156 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва на трибината во Гостивар рече дека ќе победат на следните парламентарни избори без разлика дали тие биле ...
сите 281 | | | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски, ова денеска на ...
сите 115 | | | веќе видена

Албански медиуми кои се повикуваат на полициски извори тврдат дека поранешниот премиер Никола Груевски во Албанија влегол нелегално и тоа во близина на ...
сите 199 | | | веќе видена

„Предлог Буџетот за 2019 година изготвен од Владата предводена од СДСМ, обезбедува социјална праведност, повеќе пари кај граѓаните и поголема помош за секое ...
сите 246 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МЕРАК ЗА ФИЛМАЏИИТЕ: ФХЗХ работеше на визуелните ефекти на филмот „Мумијата“ со Том Круз (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: