Најдобрите одат заедно – РФМ потпиша договор со Телеком


3 копии

Претседателот на Ракометната федерација на Македонија (РФМ), Живко Мукаетов, вчера во Загреб беше еден од учесниците на форумот „Спортот како економски ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Покрај првиот човек на РФМ, Мукаетов, на форумот зборуваа првиот човек на европскиот фудбал, Александар Чеферин (почесен гостин), Џорџо Маркети – спортскиот ...
| | веќе видена | слични

Во организација на словенечкиот ракометен сојуз денеска во Загреб пред натпреварите од второто коло на ЕП, се одржа дискусија на тема „Спортот како економски ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на РФМ, Живко Мукаетов, на денешниот самит во Загреб на кој учествуваа, меѓу другите, првиот човек на Ракометната федерација Словенија Фрањо ...
| | веќе видена | слични

Во Загреб во моментов се одржува форум „Спортот како економска стимулација“, гостин е претседателот на УЕФА, Александар Чеферин, присутен е и првиот човек на ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Телеком носи засилување за утрешниот натпревар со Црна Гора. По синоќешната победа се` поголем е бројот на навивачи кои преку социјалните мрежи се организираат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Компанијата за телекомуникации „Телеком“ која е партнерот на Ракометната федерација на Македонија, ќе испрати засилување со педесетина навивачи за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Зградата во трговскиот центар Скопјанка во која вчера повеќе од 6 часа беа евакуирани станарите поради неподнослив мирис кој предизвикувал кашлање и печење на ...
сите 162 | | | веќе видена

Скопје, 20 септември 2018 Договорот ги потврдува македонскиот идентитет и државност, ВМРО-ДПМНЕ да даде поддршка ЗА европска Македонија Разногласието и ...
сите 202 | | | веќе видена

Apple неодамна ја претстави најновата генерација на паметни телефони, а додека за самите телефони ретко кој има било каква замерка, една друга работа на ...
сите 46 | | | веќе видена

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Јохан Тарчуловски кој моментално е во домашен притвор, излезе со свој став околу референдумското прашање. Тој на својот ...
сите 50 | | | веќе видена

На 30 септември имаме историска одлука исправена пред нас. Со својата совест, со својата мудрост, мислејќи на Заветот од првиот референдум и мислејќи на идните ...
сите 10 | | | веќе видена

„На само 10 дена од одржувањето на референдумот околу преименувањето на Република Македонија како и промената на македонскиот национален идентитет, Владата ...
сите 122 | | | веќе видена

„Петре Шилегов наместо да гради во Скопје, гради во Маврово, но за свои приватни потреби. Додека во Скопје една година нема направено ниту еден проект, ...
сите 17 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Најдобрите одат заедно – РФМ потпиша договор со Телеком

Од:
До кого (е-маил):
Порака: