Сите му завидуваат на претседателот: Првата дама на Аргентина ја засени Меланија Трамп


2 копии

На Самитот G20 во Буенос Аирес, првата дама на САД, Меланија Трамп се сретна со сопругата на аргентинскиот претседател, Јулијана Авада. Сопругата на ...
| | веќе видена | слични

 Прекрасната Хулијана Авада мами воздишки со своите беспрекорни стајлинзи. Првата дама на Аргентина Хулијана Авада (44) го привлече вниманието на светот со ...
| | веќе видена | слични

Путин ги запрел обидите на новинарите да го наведат на разговор за сопругата на американскиот претседател, Меланија Трамп. Владимир Путин ја бранел првата дама ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на Русија, Владимир Путин, ја бранел првата дама на САД, Меланија Трамп, која корисниците на социјалните мрежи ја обвиниле дека флертува со него ...
| | веќе видена | слични

Триесет години пред да стане прва дама на САД, Меланија Трамп се обидуваше да се пробие во модниот свет. Својата прва модна фотосесија Меланија ја направи во ...
| | веќе видена | слични

Претседатлот на Русија Владимир Путин ја бранеше првата дама на САД, Меланија Трамп, кога новинарите ја нападнаа дека таа флертувала со него. На Самит во ...
| | веќе видена | слични

Сијаличките на Националната елка пред белата куќа беа запалени вчера. Меланија и Доналд Трамп ги поздравија присутните, а првата дама всушност и ја имаше честа ...
| | веќе видена | слични

Американската прва дама, Меланија Трамп ги претстави божиќните декорации во Белата куќа на тема „американско богатство“, кои ги смислила самата. Дел од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На четвртиот ден од пробниот попис на населението кој се одржува во 13 општини, Заводот за статистика се соочува со тecнички пpoблеми при анкетирањето со пomош ...
сите 172 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, по вчерашната средба со германската канцеларка Ангела Меркел, со видео преку Фејсбук се обрати до јавноста.„Вчерашната пријателска средба ...
сите 159 | | | веќе видена

До четврток во попладневните часови ќе се задржи променливо и нестабилно време со честа појава на пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално ќе има појава на ...
сите 164 | | | веќе видена

По топлотниот бран изминатите денови, новата работна недела во гостиварскиот регион носи дестабилизација на времето, пад на дневната температурата и врнежи. ...
сите 173 | | | веќе видена

- На телефон се карав многу вулгарно со моја блиска личност, и таксистот го искористил моментот да ме снима, но верувам дека не очекувал дека ќе ме сними како ...
сите 80 | | | веќе видена

Довербата во процесот на проширување на ЕУ ќе настрада ако не почнат веднаш преговорите за пристапување на Северна Македонија и Албанија, изјави на ...
сите 146 | | | веќе видена

Годинава фестивалот, кој се одржуваше под мотото „Ова е наше време, време за театар“, понуди и придружна програма, како и промоции на театарска и театролошка ...
сите 53 | | | веќе видена

Успехот на најновата серија HBO, “Чернобил”, резултираше со зголемен број на туристи.Уништениот и напуштен град е се повеќе привлечен за туристите, но сега ...
сите 59 | | | веќе видена

Главните сојузници на САД ја притиснаа администрацијата на американскиот претседател Доналд Трамп да дадат поконкретни докази со кои ќе може точно да се поврзе ...
сите 111 | | | веќе видена

Близок соработник на бугарскиот вицепремиер Красимир Каракачанов вели дека сите луѓе што живеат на потегот од Охридското езеро до Несебар и Варна се ништо ...
сите 112 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сите му завидуваат на претседателот: Првата дама на Аргентина ја засени Меланија Трамп

Од:
До кого (е-маил):
Порака: