Ердоган предупредува: Затворените џамии во Австрија водат кон војна на „полумесечината и крстот“

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган упати низа критики до австрискиот канцелар Себастијан Курц поради одлуката на австриската влада да се затворат седум ...
| | веќе видена | слични
3 копии

На австрискиот канцелар, преку социјалните мрежи, отворено му се заканувале со убиство, како преку постови, така и преку приватни фејсбук пораки. „Подготви се, ...
| | веќе видена | слични

Засилено обезбедување на Курц по затварањето на џамиите добивал смртни закани Зголемено е обезбедувањето за австрискиот канцелар Себастијан Курц откако доби ...
| | веќе видена | слични

Зголемени мерки за заштита: Поради затворањето на џамии, австрискиот канцелар добил смртни закани! Австрискиот канцелар Себастијан Курц примил неколку пораки ...
| | веќе видена | слични

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган го критикува канцеларот на Австрија, Себастијан Курц, поради одлуката на владата за затворање седум џамии во таа земја ...
| | веќе видена | слични

Се затвораат џамии и се протеруваат имами - Австрија го спроведува законот за ислам и со тоа отвора дилеми. Правниците во оваа мерка гледаат можно кршење на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нашиот јазик и нашето културно наследство се македонски. Тоа го потврдуваме со договорот. Како Македонци ќе влеземе во НАТО и како Македонци ќе чекориме во ЕУ. ...
сите 38 | | | веќе видена

Десетиците лажни вести и пропагандни елементи, особено на социјалните мрежи, но и во дел од медиумите кои имаат голема публика во Македонија, се поклопија со ...
сите 109 | | | веќе видена

„Во клучната недела за иднината на државата и нејзините граѓани, Ѓорге Иванов одлучи да не ја напушта својата идеја за изолација на Македонија.Очигледно е дека ...
сите 94 | | | веќе видена

Економската штета од ураганот Флоренс изнесува 44 милијарди долари, проценува компанијата Муди`с. Според компанијата, штетата е еквивалентна на земјотресот што ...
сите 104 | | | веќе видена

Со откривање на споменик на поранешниот претседател на Јужноафриканска Република, Нелсон Мандела во зградата на Обединети нации во Њујорк денеска ќе почне ...
сите 48 | | | веќе видена

Овен   Овие денови ќе бидете во ситуација да повлекувате правилни потези и да донесувате успешни заклучоци. Занимавајте се со работа поврзана за договори, ...
сите 58 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ердоган предупредува: Затворените џамии во Австрија водат кон војна на „полумесечината и крстот“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: