Што му недостасува на Харден да биде како Брајант?


Бостон селтикс ноќеска го претрпе 16-тиот пораз сезонава откако загуби на гостувањето во Флорида против Мајами хит со 115:99. Нервозата кај играчите на Бостон ...
| | веќе видена | слични

Најдобриот играч на Милвоки Бакс, Јанис Адетокунбо одигра уште една импресивна партија во НБА лигата и тоа во дуелот со Хјустон Рокетс и Џејмс Харден кој ...
| | веќе видена | слични

Еден од најдобрите играчи во НБА лигата, Џејмс Харден уште еден меч заврши со фантастичен учинок, дабл-дабл од 32 поени и 14 асистенции против Денвер Нагетс со ...
| | веќе видена | слични

Останато

Лидерот на „Независни Грци“ Панос Каменос, во интервју за грчата телевизија „Скај“, истакна дека договорот од Преспа е невалиден затоа што на него го нема ...
сите 455 | | | веќе видена

Европските медиуми ја пренесуваат информацијата на “Дејли Телеграф“ утрово дека британската премиерка, Тереза Меј, ја разгледува можноста за измени на ...
сите 401 | | | веќе видена

На одредени патни правци кои поминуваат низ клисури и усеци можна е појава на поситни одрони. ЈП „Македонија пат" апелира на внимателно возење и прилагодување ...
сите 143 | | | веќе видена

Зоран Заев на сметка на уставниот поредок, на сметка на државните и национални интереси се самопромовира во лидер со најголем рејтинг меѓу етничките Албанци, ...
сите 377 | | | веќе видена

Најмалку 40 повредени од кои 25 полицајци, еден фоторепортер и еден снимател, приведени 12, од кои уапсени седум лица, солзавец и сериозни инциденти, учество ...
сите 128 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Што му недостасува на Харден да биде како Брајант?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: