Мила Царовска: Неточно е дека сум се збогатила за една година, тоа е имот на родител

Мила Царовска, министерката за труд и социјална политика, демантира дека „се збогатила“ за една година, откако во евиденцијата на имотниот лист ја придодаде и ...
| | веќе видена | слични

Од Центар за истражувачко новинарство СКУП Македонија, и од вашиот медиум којшто го пренесе текстот, бараме извинување за тенденциозната статија насловена ...
| | веќе видена | слични

Министерката за труд и социјална политика, Мила Царовска, го зголемила својот имот за шест пати во рок од само една година. Според анализата на СКУП во рамките ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерката за одбрана, Радмила Шекеринска Јанковска на својата имотна состојба го додала моторното возило „BRBCAN AM Outlander MAX XT-P1000 T 3 B ABS“, ...
| | веќе видена | слични

Анализирајќи го имотот на министрите Центарот за истражувачко новинарство СКУП-Македонија дошол до заклучок дека само за една година имотот на министерката за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Имотот на министерката Мила Царовска во септември 2018 година имал вредност од само 212.990 евра, додека сега тој изнесува 1.591.597 евра. Две нови ставки ...
| | веќе видена | слични

Се’ помалу новинари има во внатрешноста на земјава кои работаат во многу лоши услови, велат од Платформата за истражувачко новинарство и анализи. Тие ваквата ...
| | веќе видена | слични

Истражувачкиот филмски фестивал Скопје – ИФФС [www.iffs.mk] во соработка со УГД организираа проекција на краткиот документарец „Бајка за лажните вести“ и ...
| | веќе видена | слични

Останато

Утрово понесете со себе чадор. Метеоролозите предвидуваат дожд и посвежо време. Според управата за хидрометеоролошки работи денеска не очекува претежно облачно ...
сите 309 | | | веќе видена

Охрид, 12. јули 2019 (ИНПРЕС) – Засега до општината нема поднесени барања од граѓани за обесштетување, по завчерашното невреме што го зафати Охридскиот регион, ...
сите 144 | | | веќе видена

Руските пранкери кои го имитираат поранешниот украински претседател, Петро Порошенко, и кои им се јавуваат по телефон и ги лажат политичарите и светските ...
сите 218 | | | веќе видена

Целиот регион ја слави победата на Новак Ѓоковиќ, фановите се пресреќни и се радуваат за победата на Ноле.Ве потсетуваме на едно ретро видео, кога двајца мажи ...
сите 219 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мила Царовска: Неточно е дека сум се збогатила за една година, тоа е имот на родител

Од:
До кого (е-маил):
Порака: