Маневски: По наредба на Заев и Шилегов именувани 138 членови на одбори – „шарени“ активисти и членови на СДСМ добија месечни паушали за четири години


2 копии

Советникот во Град Скопје од ВМРО-ДПМНЕ Михајло Маневски на денешната прес-конференција истакна дека во текот на вчерашниот ден во Советот на Град Скопје се ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Самостојниот синдикат за образование, наука и култура денеска обвини дека на вработените во детските градинки, основните и средните училишта не им се ...
| | веќе видена | слични

Вака МТСП одовори на обвинувањето на СОНК дека на вработените во детските градинки, основните и средните училишта не им се продолжуваат договорите за работа ...
| | веќе видена | слични

Одлика на владеењето на СДСМ стана противзаконско работење, брутално кршење на законот и носење незаконски одлуки извршувајќи криминал,обвинија во четвртокот ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Синдикатот за образование, наука и култура остро реагира што не им се продолжуваат работните договори на вработените во градинките, и во основните и средните ...
| | веќе видена | слични

До каков степен дојде СДС и градоначалникот Јован Стојаноски да молчи и глава да не крене од срам. Нивна одлика стана противзаконско работење, брутално кршење ...
| | веќе видена | слични

Низа критики до актуелната локална власт и градоначалникот упатени на денешната прес конференција на општинската ВМРО ДПМНЕ, што ја одржа, портпаролот и шеф на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ДА Кристина, можат да живеат поубаво. Затоа ајде на 30 септември да избереме ЗА европска Македонија. За нашите деца, за идните генерации! #ИзлезиЗА
сите 140 | | | веќе видена

Во 23 часот и 6 минути заврши рочиштето во Кривичниот суд за „крвавиот четврток". Во судскиот процес кој траеше 13 часа последен сведочеше актуелниот директор ...
сите 195 | | | веќе видена

Доколку пратениците од опозицијата одбијат да гласаат за уставни измени во согласност со Преспанскиот договор, во случај на референдумот да има цензус и ...
сите 102 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски и потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајлоски денеска остварија средба со граѓаните и членовите на ...
сите 215 | | | веќе видена

Михаил Рот, државниот министер задолжен за Европа во рамките на министерството за надворешни работи на Сојузна Република Германија, придружуван од германскиот ...
сите 46 | | | веќе видена

Брендон Бучард пораснал во сиромашно семејство во Монтана, а денес е најпродаван автор на Нујорк Тајмс. Погледнете ја инспиративната приказна како од мачни и ...
сите 64 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Маневски: По наредба на Заев и Шилегов именувани 138 членови на одбори – „шарени“ активисти и членови на СДСМ добија месечни паушали за четири години

Од:
До кого (е-маил):
Порака: