Изложбата „Сè што ни е заедничко“ во организација на МСУ Скопје ќе биде претставена во Солун

8 копии

„Сè што ни е заедничко” е основното мото во делата на 14 уметници од Југоисточна Европа во рамки на изложбата организирана од Музејот на современата уметност ...
| | веќе видена | слични

Oригиналната макета за изгледот на постземјотресно Скопје на славниот јапонски архитект Кензо Танге е меѓу експонатите кои ќе се изложат вечерва во ...
| | веќе видена | слични

Делото „Oбјект без наслов“ (1992 г.) на британската уметница Абигејл Лејн, изложено во МСУ во Скопје (се дрвени папучи со дебели ѓонови, а на нив се аплицирани ...
| | веќе видена | слични

Останато

Ако европските земји не ги исполнат своите обврски од нуклеарниот договор, тогаш Иран ќе преземе повеќе чекори за да ги намали своите обврски, изјави висок ...
сите 140 | | | веќе видена

Сметавме дека е важна политичка порака УНЕСКО да не го стави Охридскиот регион на листата на светско културно наследство во опасност, но и ветер во грб за ...
сите 147 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев вели оти е сигурен дека разговарал со вистинскиот Хашим Тачи за да му ја објасни содржината на разговорот со руските комичари во кој ...
сите 227 | | | веќе видена

Податоците покажуваат сериозна материјална обесправеност кај 83-94 проценти од ранливите ромски семејства во целиот регион на Западен Балкан (ЗБ), соопшти ...
сите 192 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Изложбата „Сè што ни е заедничко“ во организација на МСУ Скопје ќе биде претставена во Солун

Од:
До кого (е-маил):
Порака: