Колумбиски нарко-бос уапсен на својата милионска венчавка

Најсреќниот ден во животот на нарко-босот Камило Торес “Фританга”, полицијата на Колумбија го направила да биде најгрозоморен – според известувањата на колумбиските медиуми, трговецот со наркотици уапсене е на денот на неговата венчавка во ексклузивен хотел на островот Ла Макура. Полицијата соопштила дека Торес се сомничи за испорака на наркотици во неколку земји во Средна Америка и САД, каде е издаден налог за негово апсење.
| | веќе видена | слични

Најсреќниот ден во животот на нарко босот Камила Торес, кој официјално е веќе две години „мртов“, полицијата во Колумбија го претвори во најнесреќен - според извештаите на колумбиските медиуми, дилерот на дрога е уапсен на денот на неговата свадба во еден од ексклузивните хотели на островот Ла Мукура. Според првичните извештаи, свадбата со позната колумбиската манекенка Торес го чинела околу 1,5 милиони долари, биле поканети многу познати пејачи, уметници, модели. Полицијата соопшти дека Торес е осомничен за испорака на наркотици во неколку земји од Централна Америка и САД, каде што е издаден налог за негово апсење, пренесува РИА Новости. Полицијата наведе дека најинтересно е што, официјално, Торес веќе две години е мртов. Крајот на 2010 година во една од канцелариите во Богота, заверена е посмртницата која ја издале државните институции.
| | веќе видена | слични

Останато

Која доби убедлива поддршка со 408 гласови од вкупно 519 делагати на вчерашната конвенција во Струга. Укинување претседателските привилегии, формирање на ...
сите 167 | | | веќе видена

Бројот на заболени од мали сипаници постојано расте. За една недела пријавени се вкупно 71 случај. Од почетокот на епидемијата во Скопје, заклучно со денешниот ...
сите 192 | | | веќе видена

Асоцијацијата на Спортски Обложувалници на Македонија (АСОМ) и нејзините постојани и придружни членки: Спорт Лајф, Моцарт, Златна Копачка, Евротип, Марбет и ...
сите 256 | | | веќе видена

Во Градската општа болница „8 Септември“ хоспитализирани се 18 пациенти, а тројца од нив се во критична состојба. Останатите 15 пациенти се во стабилна ...
сите 209 | | | веќе видена

Претседателот на македонскиот парламент, Талат Џафери, ќе присуствува на гласањето во Бугарското национално собрание за Протоколот за членство на неговата ...
сите 128 | | | веќе видена

Вршителот на должност министер за одбрана на САД, Патрик Шенахан изјави синоќа дека се уште не утврдил колку финансиски средства од Пентагон ќе пренасочи за ...
сите 116 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Колумбиски нарко-бос уапсен на својата милионска венчавка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: